Reform beklentiye cevap verecektir

AK Parti İl Başkanı Avukat Hüseyin Sezen yeni Yargı Reformunu ODAK’a değerlendirdi. Sezen, “AK Parti olarak bizim bu reform ile amacımız halkımızın adalet beklentisine cevap vermektir”

Reform beklentiye cevap verecektir
Reform beklentiye cevap verecektir Admin
Bu içerik 538 kez okundu.

Yeni Yargı Reformu ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Yargı Reformu Strateji Belgesi doğrultusunda hazırlanan ve ilk imzacısı Milletvekilimiz Ali Özkaya’nın olduğu kanun teklifinde gerekçelerine dair görüşmelerde Adalet Komisyonunda başladı. Yargı Reformu Strateji Belgesi doğrultusunda hazırlanan birinci ve ikinci pakette yer alan yenilikler ve yapılacak uygulamalar milletimizin adalet beklentisine cevap verecektir. Hukukun işleyişine ilişkin tereddütleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bu belge yargıya ciddi bir mesafe kat ettirecektir. Bununla birlikte vatandaşlarımızın geleceğe daha da güvenle bakmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Önemli düzenlemeler var

Reformda çok önemli düzenlemelerin yer aldığını dile getiren Sezen, “Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül’ün ifade ettiği gibi bu pakette ifade özgürlüğünü daha da güçlendiren, düşünce özgürlüğünü daha da tahkim eden, çok önemli düzenlemeler yer alıyor. İfade özgürlüğü ve düşünce özgürlüğü hususunda Yargıtay yolu açılarak yargısal anlamda genişleme söz konusu olacak. Bununla birlikte cinsel suç mağdurlarının kayda alınan beyan ve görüntüleri de kişisel veri olarak dava dosyasında yer alacak. Bunun gizliliği için de yasal olarak her türlü tedbir alınacak. AK Parti hükümetleri olarak bizim yargıya bakış açımız mağdur odaklı bir yaklaşım üzerindedir” dedi. ODAK 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Jandarmadan kaçamadı
Jandarmadan kaçamadı
Vatandaş bilgilendirilmeli
Vatandaş bilgilendirilmeli