Kütüphane hizmete açıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, 'Bize Her Yer Kütüphane Projesi' kapsamında, Nurettin Karaman İlkokulu Kültür Edebiyat ve Kütüphanecilik Kulübü, öğretmen, öğrenci ve velileri tarafından oluşturulan kütüphanenin açılışını yaptı

Kütüphane hizmete açıldı
Kütüphane hizmete açıldı Admin
Bu içerik 1245 kez okundu.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ınyanı sıra Nurettin Karaman İlkokulunu yaptıran Nurettin Karaman'ın oğlu Niyazi Karaman, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Nurettin Karaman İlkokulu Müdürü Ferhat Aydın yaptığı açılış konuşmasında kütüphaneye duyulan ihtiyaca duyarsız kalmayarak yardım ve desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. Aydın, “Kütüphane kurmak için boş derslik ve sınıflara ihtiyaç duyulmadan her zaman her yerde kurulabileceğini savunduk ve koridorumuzu kitaplarla ördük. Amacımız kitap okumayı çocuklarımıza sevdirmektir. Sene sonunda en çok kitap okuyan ilk 5 öğrencimize çeşitli hediyeler vereceğiz" dedi.

Öğrencileri dinledi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın ise; "Hazırlamış olduğunuz kütüphane takip programına entegre ettiğiniz barkot okuma klavyesi ile bütün öğrencilerimizin teneffüs aralarında zaman kaybı ve yığılma olmadan, kütüphane kimlik kartlarının arkalarında bulunan karekodlar ile hızlı bir şekilde kitap alışverişinde bulunabilmeleri örnek bir uygulama. Ayrıca öğretmenlerimizin de öğrencilerinin okudukları kitap sayılarını istedikleri zaman sistemden görebilmeleri, takip ve yönlendirme açısından büyük önem arz etmekte. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Kütüphanenin açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle kesti. Yalçın açılışı yapılan kütüphaneye kitap hediye etti. Ardından okul kütüphanesi ve hızlı kitap alışverişi için kurulan karekodlu sistem katılımcılar tarafından incelendi. Program İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın sınıflardaki eğitim öğretim faaliyetlerine katılarak öğrencilerle sohbet etmesiyle sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı