AFRAY’da etüt bitti, sıra proje ihalesinde

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaatlarinden birisi olan AFRAY projesinde girişimler ve çalışmalar olumlu sonuç verdi. Başkan Zeybek ODAK’a konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “22 Ekim’de AFRAY’ın proje ihalesi yapılacak. Bu müjdeyi vatandaşlarımla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

AFRAY’da etüt bitti, sıra proje ihalesinde
AFRAY’da etüt bitti, sıra proje ihalesinde Admin
Bu içerik 1051 kez okundu.

Afyonkarahisar şehir merkezinin en büyük sorunlarından birisi olan toplu taşıma ve trafik sıkışıklığını önlemek için  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim vaadleri arasında yer alan AFRAY  projesinde süren çalışmalar hızla devam ediyor.

180 GÜNDE BİTECEK

TCDD ile ortaklaşa yapılacak olan AFRAY projesinde  geçtiğimiz aylarda Genel Müdürlük tarafından Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürlüğüne etüt projesinin yapılması için 680 bin TL ödenek gönderilmişti. Gönderilen bu para ile AFRAY projesinin etüt çalışmaları tamamlandığı öğrenildi. AFRAY’ın proje ihalesinin 22 Ekim’de yapılacağının bilgisini ODAK’la paylaşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Seçim vaadim olan AFRAY’da çalışmaların ikinci aşamasına gelindi. 22 Ekim’de  TCDD7 Bölge Müdürlüğünce yapılacak olan proje ihalesinin kazanacak olan firma sondaj. zemin etüdü başta olmak üzere güzergahın maliyetiyle  birlikte  AFRAY’ın yapım ödeneğini 180 içerisinde belirleyecek. Çıkacak olan rakam üzerinden 2020 ylında AFRAY ‘ın ihalesi TCDD 7. Bölge Müdürlüğümüz tarafından yapılacak” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı