Sayıştay denetleyecek

Afyonkarahisar il merkezinde bulunan okulların Okul Aile Birlikleri Sayıştay tarafından denetlenecek. Denetleme öncesinde hem okul müdürlerinde, hemde okul aile birlikleri başkanlarında heyecanlı bekleyiş başladı.

Sayıştay denetleyecek
Sayıştay denetleyecek Admin
Bu içerik 1822 kez okundu.

İlk, orta ve liselerde son yıllarda Okul Aile Birliklerinin görev ve sorumluluklarının artmasıyla birlikte başta okul yemek ve kantin ihalelerinde yaşanan sıkıntılar okul idaresi ile öğrenci velisini karşı karşıya getirmişti.  Okul Alile Birliklerinin artan kira gelirlerinin kanunlara uygun olarak harcanıp harcanmadığı  yönünde artan şikayetler üzerine Sayıştay  Okul Aile Birliklerinin hesaplarını  incelemeye almıştı.

MEM BİLGİLENDİRDİ

Bu kapsamda devam etmekte olan 2019-20 Eğitim öğretim  yılında başta il merkezinde bulunan  ilkokul, ortaokul ve liselerin okul aile birliklerininin hesaplarının Sayıştay denetçileri tarafından denetleneceği öğrenildi.  ODAK’ın edindiği bilgiye göre konuyla ilgili olarak il Milli Eğitim Müdürlüğünce okullara gönderilen yazıda Okul Aile Birliği hesaplarının Sayıştay’ın denetçileri tarafından denetleneceğini denetim süresine kadar  başta gelir-gider  evraklarının usulüne göre işlenerek hazır edilmesi istendi.

EKSİKLİKLERİ TAMAMLIYORLAR

İl  Milli Eğitim Müdürlüğünden  okullara gönderilen yazı sonrasında başta okul müdürleri olmak üzere halen görevde bulunan Okul Aile Birliği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri  Sayıştay Denetçisinin okuluna gelmeden önce evraklarını  eksiksiz olarak hazırlamak için çalışma içerisine girdikleri öğrenildi. Başta yemek olmak üzere  kantin ve öğrenci taşıma ihalesi yapan okul aile birliklerinin yöneticileri gerçekleştirdikleri  ihalelerİ yeniden gözden geçirerek eksik evrakları tamamlama içerisinde oldukları bilgisine ulaşıldı.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok