TCDD 163 YAŞINDA

TCDD’nin 163.Yıldönümü dolayısıyla TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri tarafından Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ a nezaket ziyaretinde bulunuldu.

TCDD 163 YAŞINDA
TCDD 163 YAŞINDA Admin
Bu içerik 807 kez okundu.

Bölge Müdürü Sivri ziyarette TCDD’nin 163 yıllık tarihi ve Bölge Müdürlüğü olarak Afyonkarahisar da gerçekleştirilen faaliyet ve projeler hakkında Vali Mustafa Tutulmaz’a bilgi verdi. Ziyaret sonrası Ali Çetinkaya Garında 163.Yıldönümü için tüm personel bir araya gelinerek kutlama töreni gerçekleştirildi. Demiryolu şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonrada Bölge Müdürü Adem Sivri TCDD’nin tarihsel serüveninde üstlendiği vizyon ve gerçekleştirdiği faaliyetleri hakkında bir konuşma yaptı.

İlkleri yaşattı

Bölge Müdürü Adem Sivri, “Milli kuruluşumuz TCDD, bir buçuk asrı aşan tarihinde taşıma aracının da ötesine geçerek, milli mücadelenin zaferle neticelenmesine, ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda gelişmesine öncülük etmiştir. Anadolu’nun en ücra köşelerindeki halkımız, ilk doktorla, ilk içme suyuyla, ilk spor kulübüyle, ilk kütüphaneyle, ilk sinemayla demiryolları öncülüğünde tanışmıştır. Sadece seyahat edenlerin değil, günlük yaşam içerisinde halkın yegâne buluşma yeri olan gar ve istasyonlarımız ile demiryolu hatlarımız; tarım, ağaçlandırma ve çevre düzenlemeleriyle bulunduğu yöreye kültürel zenginlik kazandıran örnek mekânlar olmuştur. Bugün hızlı tren inşa eden, Hızlı tren hatlarını başarıyla işleten bir kurum olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de ekonomik, sosyal ve kültürel sorumluluğumuzu devam ettiriyoruz. Köklü kuruluşumuz TCDD nin 163.yılını kutluyorum” dedi.

Kır Bahçesi uygun

Ali Çetinkaya Garındaki tören akabinde Demiryolu Sendika ve Dernek Yönetimleri ile TCDD Sosyal Tesisleri Vagon Kafe & Kır Bahçesinde bir araya gelen Bölge Müdürü Adem Sivri; hep beraber Demiryolları için birlik beraberlik içinde, karşılıklı görüş alış verişi çerçevesinde çeşitli etkinliklerde bir araya gelinmesi temennisinde bulundu. Demiryolunda faaliyet gösteren STK’ların düzenleyeceği etkinlikler için Kır Bahçesinin çok uygun olduğu konusunda görüş birliği oluştu. Ahmet IŞIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı