FETÖ‘de 1 ceza 1 tahliye

Haklarında silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi. Mahkeme heyeti bir sanığa ceza verirken, bir sanığıda tahliyesine karar verdi.

FETÖ‘de  1 ceza 1 tahliye
FETÖ‘de  1 ceza 1 tahliye Admin
Bu içerik 2460 kez okundu.

Fetullahçı Terör Örgütüne Üye Olmak suçlamasıyla görülen davalara  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza mahkemesinde  devam edildi. Görülen  20  duruşmada  6.  tutuklu , 14  tutuksuz olmak üzere 20   kişi yargılandı. Davalarda  mahkeme heyeti  bir kişiyi cezalandıırken, tutuklu yargılanan Abdurrahman Sonakalan’ın tahliyesine karar verdi.

 TUTULUŞ’A 5 YIL 22 AY

Haklarında  silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan kişilerin  yargılamaları Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde  devam ediyor. Duruşmalara sanıkların avukatları ile yakınları katıldılar.  Tutuklu sanıklar Mevlüt Çelik, Mesut Çavlan, Erol Gençer, Ali Rıza Kaya, Aysun Işınkaralar’ın   tutukluluklarına devam kararı veren mahkeme heyeti tutuksuz yargılanan Mustafa Tutuluş’a 5 yıl 22 ay 15 gün hapis cezası verdi. Duruşmaya kaldığı cezaevinden seğbis sistemi ile katılan Abdurrahman Sonakalan ise mahkame heyetince cezaevinde kaldığı süre  göz önüne alınarak tahliye edildi.  Savunmalarını yapan sanıklar suçsuz olduklarını tahliylerini istediler. Bazı davalarda tanıkları dinleyen Mahkame heyeti  bazı  duruşmaları  dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ileri bir tarihe erteledi.

YARGITAY BOZMUŞ

Yargıtay 16. Ceza Dairesi FETÖ’den yargılanıp ceza alan Sabri Taşkuyu’ya veilen cezayı çok bularak  Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinin vermiş olduğu kararı bozarak sanığın yeniden yargılanmasını hükmetti. Yeniden görülen davaya katılan sanık ve avukatı mahkeme heyetine yargıtayın bozma kararına uyulmasını istediler. Mahkeme heyeti duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

FETÖ KUMPAS KURDU

Hakkında terör örgütüne üye olma suçundan kamu davası açılan ve tutuklu olarak yargılanan  eski Emirdağ ilçe Emniyet  Müdür Vekili  Abdurrahman Sonakalan’un duruşması yapıldı. Duruşmaya  kaldığı cezaevinden sağbis sistemi ile katılan Sonakalan savunmasını yaptı.  2011-2017 yılları arasında Emirdağ ilçesinde Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığını söyleyen Sonakalan, “9 ay valilik oluru ile İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptım. Emirdağ ilçesinde FETÖ ile etkin mücadele yaptım. Emirdağ ilçesindeki FETÖ yapılanmasını çözdüm. Bundanda dönemin Emirdağ kaymakamı  Akın Arca ve Cumhuriyet savcısının bilgisi vardır. Onların tanık olarak dinlenmesini istiyorum. FETÖ ile etkin mücadele etmemden dolayı bana tuzak kurdular. 7,5 aydır tutukluyum. Çocuğum birinci sınıfa başladı. Çocuğumun yanında olmak istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti  Adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı koyarak Sonakalan’ı tahliye etti.

 

VATANIMI SEVEN İNSANIM

Hakkında Silahlı terör örgütüne üye olma iddiası ile kamu davası açılan ve tutuklu  yargılanan Mevlüt Çelik  savunmasını kaldığı cezaevinden seğbis sistemi ile  yaptı. Çelik  savunmasında , “Vatanımı milletimi seven insanım. 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulunan insanlarla işim olmaz. 15 temmuz günü izinliydim. Halen görevimdeyim. Kaçma şüphem yok. Tahliyemi istiyorum.  ” dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

KİM ARAMIŞ BİLMİYORUM

Ankesör soruşturması kapsamında  göz altına alınan ve tutuklu  olarak yargılanan  Erol Gencer   mahkeme heyeti karşısında savunması yaptı. Gencer savunmasında, “ FETÖ PYD örgütü yüzünden 7 aydır tutukluyum. Hakkımda itirafçı  olan M.Ç ile aynı taburdadaydım. 5 yıl önce ankesörlerden yapılmış aramalar hakkında bilgi sahibi değilim. Kim aramış bilmiyorum” dedi. Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerden dolayı duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken. Sanık Erol Gencer’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İLERİ TARİHE  ERTELENDİ

Haklarında  Silahlı terör örgütüne  üye olma  suçlamasıyla kamu davası açılan tutuklu sanıklar Aysun Işınkaralar, Ali Rıza Kaya, Erol Gençer, Mesut Çavlan ve Mevlüt Çelik ile  tutuksuz sanıklar Muhammet Ali Akbulut, Müstafa Ünal, Hasan Çelikdemir, Cahit Can, Naciye Örs, Sabri Taşkuyu, Yunus Kılıç, Talip Akce, Ramazan Diniç, Selin Karaşahin, Abdülkadir Ulu, Rüveyde Selçuk, ve Bekir Özkara’nın  duruşmaları dosyalardaki eksikliklerden dolayı ileri bir tarihe ertelendi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok