AFYONU TEMSİL EDİYORLAR

17 Eylül’de başlayan İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali “TEKNOFEST 2019” fuarı devam ediyor. Fuara Afyonkarahisar’dan davet edilen tek okul gazi mesleki ve teknik anadolu lisesi oldu

AFYONU TEMSİL EDİYORLAR
AFYONU TEMSİL EDİYORLAR Admin
Bu içerik 2117 kez okundu.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı öğretmeni Mehmet Aydoğuş ve öğrenciler Kadir Yıldız ile Enes Elmas Milli Eğitim Bakanlığının  10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Samsun’da düzenlemiş olduğu  Robot yarışmasında yaklaşık 900 robot içerisinde 14. olunca, İstanbul Atatürk Havalimanında başlayan ve 22 Eylül tarihinde sona erecek olan  Teknofest 2019 da yarışmasına davet edildi.

ROBOT KATEGORİSİNDE KATILDI

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturmaktadır.  Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen 19 farklı kategoride yer alan teknoloji yarışmalarına Türkiye'nin 81 ilinden 122 farklı ülkeden toplamda 17.773 takım başvuru yapmış olup 2.000'den fazla takım 50.000 yarışmacı finalist olmaya hak kazanmıştır. Ekip olarak Hızlı Çizgi İzleyen robot kategorisinde yarışmak üzere davet edilen Gazim Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi  öğretmen ve öğrencileri  ilimiz için bir öncü ve gurur kaynağı oldu.

İLİMİZİ TEMSİL EDİYORUZ

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı alan şefi Servet Usta Afyonkarahisar’dan TEKNOFEST 2019 İçin Davet Edilen Tek Okulun Gazi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin olduğunu ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanı olarak eldeki imkanlar dahilinde bu tür etkinliklerde ve yarışmalarda ilimizi her zaman gururlandırmak istediklerini belirtti. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanında bu güne kadar Robot teknolojileri ile ilgili bir altyapı ve kültür oluşturmak adına çalışmalar yapıldığını, bundan sonra da bu çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Ayrıca bu tür yarışmaların ve etkinliklerin öğrencilerin motivasyonunun ve ilgisinin artmasında olumlu etki yaptığını belirtti.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok