Dünyanın gözü Afyon’da

Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) ve NG Afyon Spor ve Motosiklet Festivali dün resmen başladı. Bu yıl ikinci kez şampiyonaya ev sahipliği yapan ilimizde dünyanın en iyileri yarışacak. Festival programı ise dolu dolu

Dünyanın gözü Afyon’da
Dünyanın gözü Afyon’da Admin
Bu içerik 1533 kez okundu.

Açılış seremonisi ile başlayan şampiyona, bugün yapılacak eleme yarışlarının ardından Pazar günü final yarışları ve ödül töreniyle sona erecek. Şampiyonanın festival bölümünde ise Aleyna Tilki konseri bugün, Murat Boz konseri ise yarın 21.00’de gerçekleşecek. Afyon Motor Sporları Merkezi'ndeki organizasyonda MXGP, MX2 ve WMX kategorilerinde 90 sporcu şampiyonluk mücadelesi verecek.

Tanıtıma büyük destek

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen organizasyon Türkiye'nin tanıtımı açısından da büyük bir fırsat özelliği taşıyor. Organizasyon 57 televizyon kuruluşu tarafından 176 ülkeye canlı olarak ulaştırılması beklenirken Türkiye için hazırlanan 1 dakikalık tanıtım filmi de 7 Eylül Cumartesi ve 8 Eylül Pazar günü yarış öncesi izleyicilerle buluşacak.  Aralarında Eurosport, Sport TV, CBS Sports Network, Fox Sports Network, RTL, XP, MotorsportTV gibi yayıncıların yer aldığı network vasıtasıyla 7 kıtada da yayınlanan organizasyon geçen yıl 1,8 milyar sporsevere ulaştırıldı. Bu yıl ki hedef ise 3.3 milyar kişiye ulaşmak.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde

Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Valiliği’nin destek verdiği Spor Toto, Total, Misli.com, NG Afyon, Turkcell, PTT, Türksat, Monster Enerji, Yamaha, Motovento, Anlas,, Budan,  ECC Tur, İkbal, Özerband, Park Afyon, Park Hayat Hastanesi’nin sponsorluğunda yapılacak şampiyona için yurt dışından gelen 1.500 kişilik yarışçı, takım, teknik ekipler ve görevliler etkinlik süresince Afyon'da konaklayacak. Şampiyonanın festival bölümünde ise bugün Aleyna Tilki, yarın ise Murat Boz sahne alacak. Konserler saat 21.00’de başlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı