Söz uçar yazı kalır

Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi'nin 21. sayısı okuyucularıyla buluştu.

Söz uçar yazı kalır
Söz uçar yazı kalır Admin
Bu içerik 603 kez okundu.

Yerel kültürü tanıtma, aktarma gayretiyle hazırlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayısında da ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.  

1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi'nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor.

Taşpınar Dergisi'nin 21. sayısı da Afyonkarahisar’ın tarihine ve kültürüne ışık tutuyor. Yine birçok farklı konu okuyucuların beğenisine sunuldu.  Yerel kültürü tanıtma, aktarma gayretiyle hazırlanan bu sayıda ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor. Türkçeye bir deyim kazandıran Afyonkarahisarlı ‘CON AHMET’, Afyonkarahisar ağzından deyimler, Afyon Tarım Meslek Okulu, Frigya’nın Eşsiz Frig Anıtları, eski Müze Müdürümüz Ahmet Topbaş’ın biyografisi ve daha pek çok konu başlığı Taşpınar Dergisi’nde yer buluyor. Vatandaşlarımızın ilimizin kültürünü, geçmişini tanıması gerektiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bu çalışmalarımız kapsamında kültürel ve tarihi hayatımızda kesitlerle ve birbirinden ilginç konu başlıklarıyla zengin bir içerik taşıyan hazırladığımız dergimizde  şehrimizin tarihini, kültürünü, edebiyatını, sanatını, hafızasını somutlaştırmaya çalıştık. Nitekim atasözünde söylediği gibi ‘Söz uçar, yazı kalır’ dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok