Haydi Şampiyonaya

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Afyonkarahisar'da dün düzenlenen açılış töreni ile başlayan Dünya Motokros Şampiyonası nedeniyle Türkiye’nin değişik bölgelerinden ve yurt dışından çok sayıda motokros meraklısı Afyonkarahisar’a akın etti.

Haydi Şampiyonaya
Haydi Şampiyonaya Admin
Bu içerik 980 kez okundu.

Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF) ev sahipliğinde Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde bugün başlayacak şampiyona için dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yarışçılar son kontrollerini yaparak yarış saatini beklemeye başladılar. Organizasyonda dünyaca ünlü üreticilerin ve markaların tanıtım çalışmaları da yer alıyor.

Herşey düşünüldü

Üç kategoride toplam 90 sporcu yarışacağı şampiyonada, Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP), Dünya Motokros Şampiyonası MX2 sınıfı ve Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası'nda (WMX) kategorilerinde ünlü yarışçılar, dünyanın en iyi pistinde ter dökecek. Festival alanında da Afyonkarahisar Valiliği ile Afyonkarahisar Belediyesi ve çeşitli kurumlara ait tanıtım stantları kuruldu. Türkiye ve farklı ülkelerden çok sayıda motokros ve adrenalin tutkunu alana giriş yapmaya başladı. Alanda, gün boyunca voleybol, tenis, masa tenisi, badminton, geleneksel okçuluk, satranç, pickle ball, zipline, dev salıncak, basketbol turnuvası, test sürüşleri ve çeşitli spor oyunlarıyla beraber sponsor etkinlikleri düzenlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor