Kızılay’dan dev yatırım

Dünyanın en önemli yardım kuruluşlarından olan Türk Kızılayı Afyonkarahisar’a dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Türk Kızılayı ilimizde cam şişe fabrikası kurmak için çalışmalara başladı. Fabrikanın kurulmasıyla yüzlerce kişiye iş imkanı sağlanacak

Kızılay’dan dev yatırım
Kızılay’dan dev yatırım Admin
Bu içerik 762 kez okundu.

Türk Kızılayı Afyonkarahisar’a önemli bir yatırım yapmak için harekete geçti. Dünyanın her yerine yardım ulaştıran Türk Kızılayı bu sefer Afyonkarahisar’a geliyor. Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ilimize çok büyük bir cam şişe fabrikası açmak için kolları sıvadı. ODAK’ın edindiği bilgilere göre Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, geçtiğimiz günler içerisinde Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile bu konuyu uzun bir süre telefonda görüştü. Bu ikili önümüzde ki günler içerisinde biraraya gelerek konunun detaylarını masaya yatıracaklar.

Yer sorunu çözülecek

Bunun yanı sıra ise Türk Kızılayı Ayfonkarahisar Şube Başkanlığının yer sorunu da çözüme kavuşmak üzere. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Dr. Kerem Kınık arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde de şube başkanlığının yer sıkıntısı görüşüldü. Edinilen bilgiye göre ise şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından kullanılan M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nin Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanlığına tahsisi gündemde. Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ise ODAK’a yaptığı açıklamada ise yer sorunlarının bulunduğunu ve Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nin kendilerine tahsisi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

 

Türk Kızılayı tarafından başlatılan “Haleplileri Görmezden Gelmeyin” kampanyasına  Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından toplanan 525 bin liralık çek dönemin Bakanı Eroğlu tarafından Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık’a teslim edilmişti. Şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından kullanılan M. Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nin Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesine tahsisi gündemde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok