KOCATEPE İSMİ GEÇMEDİ

Önceki gün toplanan Belediye Meclisinde söz alan meclis üyesi İbrahim Meydanoğlu Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde ilimizde konferans veren Prof. Dr. İlber Ortaylı etkinliğinin kim tarafından düzenlendiğini sordu. Başkan Zeybek etkinliği Afyonkarahisar Valiliğinin düzenlediğini söyledi

KOCATEPE İSMİ GEÇMEDİ
KOCATEPE İSMİ GEÇMEDİ Admin
Bu içerik 1259 kez okundu.

Zafer Haftası kutlamaları etkinlikleri nde “Büyük Taarruz ve Kocatepe’yi Bir De Bizden Dinleyin” paneliyle Afyonkarahisar’lıların karşısına çıkan Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez yoğun ilgi ile karşılaşmış, salon dışında binlerce kişi kalmıştı.

DİNLEYENİNİZ VARMIY DI

Önceki gün düzenlenen Belediye  Meclisi toplantısında söz alan meclis üyesi İbrahim Meydanoğlu, yaptığı konuşmada , “Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan paneli kim düzenledi?” diyerek Başkan Zeybek’e soru yöneltti. Başkan Zeybek verdiği cevapta, “ Etkinliği Afyonkarahisar Valiliği düzenledi. Vali bey bir gün önce Bursa Barosu tarafından RAM salonunda düzenlenen etkinliğe 20-30 kişinin katıldığını söyledi. İlber hocamızın konferansını dinleyeniniz varmıy dı? Sorusunu meclis üyelerine sordu. Hiçbir meclis üyesinden cevap gelmeyince, konferansta  hocanın ağzından Kocatepe  ismi hiç geçmedi” dedi.

 KOCATEPE İSMİ BİR KEZ

Başkan Zeybek’in gündeme getirdiği iddia üzerine ODAK Haber merkezi olarak yaptığımız araçtırmada konuşmacı Prof. Dr. İlber Ortaylı: “Afyonkarahisar 60 yıl önce devlet binaları dışında çok fazla fonksiyonu olmayan, mütevazı bir şehirdi. Ama şimdi kısa zamanda oldukça gelişmiş bir il. Sanayi ve tarım bakımından epey bir ilerleme kat edilmiş. İhracat geliri de artmış durumda.  Kocatepe’ye yürüyüş yapmak güzel bir ritüeldir. Burası çok önemli bir bölgedir. Burada zafer kazanıldığı ölçüde Türkiye’nin tekrar bizim olduğu açığa kavuşmuştur” cümlesini kurduğu konuşma içerisinde bir kez Kocatepe ismini kullandığı anlaşılıyor.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz