Gençlere burs imkanı

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren başlamak üzere Ankara'da üniversite eğitimi görecek Afyonkarahisarlı gençlere burs vermeye başlayacak.

Gençlere burs imkanı
Gençlere burs imkanı Admin
Bu içerik 1712 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak dernek genel saymanı İbrahim Aydoğdu yaptığı açıklamada "1975 yılında Ankara'da yaşayan birkaç Afyonkarahisarlı arkadaşın bir araya gelerek, birlik beraberlik ve dayanışma adına kurdukları derneğimizin bugünlere gelmesinde emeği olanlara minnettarız. Hayatta olanlara sağlık, sıhhat, afiyetler dilerken, rahmeti rahmana kavuşanlara Allah'tan rahmetler diliyor, yattıkları yer nur, mekanları cennet olsun diyoruz. Bugün içinde yaşadığımız dünyada hayat şartlarının ağırlığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Hayat koşulları içerisinde eğitim ve öğretime yapılan harcama giderleri maalesef her geçen gün artmakta ve aileleri çok zor durumlarda bırakmaktadır. Bu da bizlere "gençlerimize nasıl daha çok imkan sağlayabiliriz?" noktasında bazı sorumluluklar yüklemektedir." dedi.

Her zaman yanlarındayız

İbrahim Aydoğdu, "Bizler Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği olarak gerek hayırsever hemşehrilerimizin desteği ile gerek kendi katkılarımızla yıllardır düşündüğümüz gençlerimize bir nebze de olsa destek olabilme adına önümüzdeki eğitim öğretim döneminden başlamak üzere burs vermeye başlayacağız. Bununla ilgili çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu konuda Ankara'da üniversite eğitimi görecek gençlerimizin burs müracaatlarını dernek genel merkezimizde 15 Eylül - 10 Ekim 2019 tarihleri arasında alacağız. Burs veren her kurumda olduğu gibi bizim de öğrencilerimizin kazandığı okul, başarı durumu, ailesinin gelir düzeyi ve okuyan çocuk sayısıyla ilgili araştırmalarımızın olacağını bilmelerini istiyoruz. Bununla birlikte bursiyerlerimizin sayısının artması noktasında da hayırsever hemşehrilerimizin desteğine ve katkısına ihtiyacımızın olduğunu bilmelerini ve sağlayacakları katkının her kuruşunun hesabını en ince ayrıntısına kadar sorabileceklerinin bilinmesini isteriz." Dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Sıkıntı yaşanmayacak
Sıkıntı yaşanmayacak