Advert

Fasülye üretici güldürdü

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde fasulye piyasası altın çağını yaşıyor. Fasulye üreticileri, "fasulye önce ağlattı, sonra güldürdü" diye belirtiyorlar.

Fasülye üretici güldürdü
Fasülye üretici güldürdü Admin
Bu içerik 1714 kez okundu.

Şuhut Fasulye Pazarında fasulye fiyatının 2,8 lira ile 3 buçuk lira arasında olması üreticinin yüzünü gülüyor. Fasulye piyasasının son 5 yılın altın çağını yaşadığını belirten üretici, fiyatların önce ağlattığını sonra güldürdüğünü belirtti. Fasulye fiyatlarında yüzü gülen üreticiler, piyasanın bu şekilde devam etmesi gerektiğini belirtiyorlar.

Fiyatlar normal

Fasulye üreticisi Mehmet Ali Turan, konuyla ilgili açıklamalarında, "Fasulyeyi tarladan kaldırdık, fiyatlar 2 ile 3 lira arasında değişiyor. İki lira 80 kuruşa mahsulümüzü verdik, yani fiyatlar normal, zarar etmedik" dedi. Bir diğer fasulye üreticisi İsa Avcı ise, "Fasulye fiyatları önce ağlattı, sonra güldürdü. Fasulyeyi 3,5 liraya verdim. Bundan evvel 1,25 liraya da verdik, 1 liraya da verdik. Ama şimdi Allah bereket versin kazanıyoruz. Bu meslek çok riskli, kalbin sağlamsa öyle yapacaksın. Kalbin çürükse fırladı mı heyecandan gidersin. Düştü mü kalp krizinden gidersin bu kadar basit" ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yine kaybettik
Yine kaybettik
Sezen vatandaşı dinliyor
Sezen vatandaşı dinliyor