ŞKOO başarıya doymuyor

Şemsettin Karahisarı Ortaokulu açıklanan LGS sınav sonuçlarındaki başarısını liselere yerleştirmede gösterdi. Okuldan mezun olan öğrencilerden 116 tanesi önemli liselere kayıt oldu. Okul aile birliği başkanı Selçuk Altıntuğ başarıda emeği geçen öğrenci velilerini, okul yönetici ve öğretmenlere teşekkür etti

ŞKOO başarıya doymuyor
ŞKOO başarıya doymuyor Admin
Bu içerik 2513 kez okundu.

Afyonkarahisar’ın en eski orta okullarından birisi olan Şemsettin Karahisarı Orta Okulu eğitimdeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Açıklanan 2018-19 LSG sınav sonuçlarına sonrasında  Elif Lale Özdemir  500 tam puan alarak Türkiye birincisi olmuştu.

NİTELİKLİ OKULLARI TERCİH ETTİLER

2018-19 eğitim öğretim yılında okuldan mezun olan öğrenciler nitelikli liseler arasında yer alan okulları tercih ettiler. Buna göre öğrencilerden  20 tanesi Afyon Süleyman Demirel Fen lisesine, 21 tanesi Afyon lisesine, 15 tanesi Kamil Miras Anadolu lisesine, 10 tanesi Toki Sosyal Bilimler lisesine, 11 tanesi Kız Anadolu İmam Hatip lisesine, 12 tanesi Gazi EML, 7 tanesi Hattat  Ahmet Karahisarı  İmam Hatip Anadolu lisesine kayıtlarını yaptırırken, geri kalan öğrencilerin büyk bölümüde diğer liselere kayıtlarını yaptırdılar.

BAŞARIMIZ ARTACAK

Okul Aile Birliği Başkanı Selçuk Altıntuğ  ODAK’a yaptığı aıçklamada, “Okulumuz ilimizin en eski ve tercih edilen orta okullarından birisidir. Yıllardır mezun ettiği öğrencilerin büyük bir bölümü ülkemizde önemli görevlerde bulunmaktadılar. Merkez Atatürk ilkokulunun yıkılması sonrasında okulumuzda iki okul öğrencileri ikili öğretim görmektedir. Zor şartlar altında iki okulun öğrenci, Öğretmen ve velileri  eğitimin başarısı için çalışmaktadırlar. Bu yıl okulumuzdan mezun ettiğimiz öğrencilerimiz nitelikli liseleri kazanarak okulumuzun başarılarına bir yenisini daha eklemişlerdir. Başarıda emeği geçen başta öğretmenlerimiz olmak üzere, okul idareci ve velilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 ev 3 araçtan hırsızlık
4 ev 3 araçtan hırsızlık
Parasına kavuştu
Parasına kavuştu