Sporun nabzı Afyon’da atıyor

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hâle getirilen ATSO Spor Oyunları, Kocatepe Spor Kompleksi’nde şölen havasında başladı. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “14. Yıl, 14 Branş’ sloganıyla, ‘Sporun nabzı Afyonkarahisar’da atacak’ vurgusuyla gerçekleştirdiğimiz 14. ATSO Spor Oyunları’nda bu yıl yeni bir yaklaşım benimsedik”

Sporun nabzı Afyon’da atıyor
Sporun nabzı Afyon’da atıyor Admin
Bu içerik 808 kez okundu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2006 yılından bu yana kesintisiz olarak düzenlenen ATSO Spor Oyunları’nın 14’üncüsü, Kocatepe Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen törenle başladı. Törene Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Dündar, Afyonkarahisar Barosu Başkan Yardımcısı Av. Gönül Ar Güngör, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser,Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, İl Protokolü üyeleri, Oda ve Borsa temsilcileri, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Afyonkarahisar Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile firma temsilcileri katıldı.

14. yılda 14 branş

Açılış töreninin ilk konuşmasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, açılış törenine katılan misafirlere teşekkür etti. Serteser, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 125’inci doğum yıldönümü olan 2006’dan bu yana her yıl geliştirerek düzenlediğimiz, üyelerimiz ve spor kamuoyunun merakla beklediği ATSO Spor Oyunları’nın 14’üncü yaşını kutluyoruz. 14. Yıl, 14 Branş’ sloganıyla, ‘Sporun nabzı Afyonkarahisar’da atacak’ vurgusuyla gerçekleştirdiğimiz 14. ATSO Spor Oyunları’nda bu yıl yeni bir yaklaşım benimsedik. Organizasyonun sahibi olarak, organizasyonun başarılı bir şekilde yürütülmesi için Limit Sensin Akademi ile anlaştık. Limit Sensin Akademi, 2014’ten bu yana Frig Ultra Maratonu’nu düzenleyen, aynı zamanda Sapanca, Bodrum, Efes ve Latmos’ta benzer faaliyetlere imza atan, pırıl pırıl gençlerden oluşan bir ekip. Limit Sensin Akademi ile geçen yıl, Frig Ultramaratonu öncesinde tanışmış, Ultramaraton’un ilimizin tanıtılması için yararlı olacağını düşünerek bu etkinliğe Kurumsal Ana Sponsor olmuştuk. Tabii ki bu arada 10 senedir bizimle ATSO Spor Oyunları için emek veren Gürcan Aşçı Bey’e ve Rıfat Yağmur Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile belirtmek isterim ki inşallah bundan sonra da Oda olarak ilimizin tanıtılmasında daha çok görev üstleneceğiz” dedi.

365 oda ve borsa içinde tek

14.ATSO Spor Oyunları hakkında bilgi veren Serteser, “14. ATSO Spor Oyunları’na 105 firma başvurdu. Takım branşları ve bireysel oyunlara katılacak amatör sporcu sayımız 700’e yaklaştı. Geçen yıl başvuran firma sayısı 91 idi. Bu da gösteriyor ki bu yıl daha çok kişi ve kuruluşa ulaşmışız. ATSO Spor Oyunları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı 365 Oda ve Borsa içinde ilk ve tek olma özelliğine sahiptir. Camiamız içinde bir sportif faaliyeti 14 yıl üst üste düzenleyen bir Oda olmamıştır. Bunun gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. ATSO Spor Oyunları’nın önümüzdeki yıllarda daha çok ses getirmesi için çalışmalar da yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Tanıtıma büyük katkı

Afyonkarahisar’ın spor alanında ivme kazandığına dikkat çeken Serteser, “Afyonkarahisar, son dönemde spor alanında artan bir ivme ile kendinden bahsettiriyor. Geçen yıl ilimizde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası, ilimizin tanıtımına önemli bir katkı sağlamıştı. Dünya Motokros Şampiyonası, bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde, daha geniş bir kitleye ulaşacak. Şampiyona ile birlikte düzenlenecek festivalin de şehirde önemli bir hareketlilik sağlayacağını düşünüyor; Şampiyona’nın ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Profesyonel liglerdeki Futbol ve Voleybol takımlarımız için geçen sezon pek de iyi geçmedi. En üst lig seviyesinde sadece Basketbol takımımız kaldı. Sporda kazanmak ve kaybetmek vardır; inanıyorum ki kulüplerimiz terlerinin son damlasına kadar centilmence mücadele edecek ve şehrimizin adının daha çok duyurulmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Vali Tutulmaz’a teşekkür

Serteser konuşmasına şöyle devam etti: “ATSO Spor Oyunları’nın açılış töreni, bildiğiniz gibi Zafer Haftası’nda düzenleniyor. Zaferin başkenti olan ilimizde, Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’ın öncülüğünde bu yıl Büyük Taarruz Zafer Haftası ismiyle kutlanan bu önemli günlerde bizim programımızın da yer almasından mutluluk duyuyoruz. Sayın Valimiz’in ATSO Spor Oyunları’nın tanıtımı için Odamız’a eşofmanları ile gelerek masa tenisi oynaması bizim azmimizi artırmıştır. Sayın Valimiz’e bu vesile ile ilimizin tanıtımına her alanda destek vermesi dolayısıyla bilhassa teşekkür ediyorum.

Zafer Bayramını kutladı

Başkan Serteser, “Kısa bir süre önce Anadolu’nun kilidini açan Malazgirt Zaferi’nin 948’inci, son Büyük Zafer’in kilidi olan Büyük Taarruz’un da 97’nci yıldönümlerini kutladık. Malazgirt Zaferi’nin mimarı Sultan Alparslan’ı, Büyük Taarruz ve Büyük Zafer’in başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanımız için canlarını kahramanca feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız’ı da can-ı gönülden kutluyorum. Sözlerime son verirken 14. ATSO Spor Oyunları’nda yarışacak ve müsabakalara katılacak firmalarımızın çalışanlarına ve sahiplerine başarılar diliyorum. Bu organizasyona başından bugüne destek olan ana sponsorumuza, etkinlik sponsorlarımıza ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyor; sizleri bir kez daha sevgi ve saygıyla selâmlıyorum”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Sıkıntı yaşanmayacak
Sıkıntı yaşanmayacak