Olimpiyat aşamasına gelmiş

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hâle getirilen ATSO Spor Oyunları açılışında konuşan ATSO Meclis Başkanı Sıtkı Merdivenci centilmenlik mesajı verirken Vali Tutulmaz ise, “ATSO Spor Oyunları’ndaki katılımcı sayısı adeta olimpiyat aşamasına gelmiş. 14 branş, 750 sporcu katılımı gerçekten güzel bir örnek.”

Olimpiyat aşamasına gelmiş
Olimpiyat aşamasına gelmiş Admin
Bu içerik 937 kez okundu.

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci sporun centilmence yapılması gerektiğini vurguladı. Merdivenci, “Sporda mühim olan, ne pahasına olursa olsun kazanmak değil; duyguları ve ahlakı öne çıkararak yarışmaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ vecizesinde hayat bulan vurgular, günümüz sporcularında da aranan özelliklerin başında gelmektedir. ATSO Spor Oyunları’na katılan tüm takımlarımız, nezaket çerçevesi içinde başarılı olmaya gayret ediyor. Spor Oyunlarımız bu yönüyle üyelerimiz arasında dostluk ve rekabeti yaşatan, aynı zamanda müsabakaların ardından rakiplerin birbirini centilmence tebrik ettiği mücadelelere şahitlik ediyor. Bu oyunlar sayesinde üyelerimiz birbirini tanıma fırsatı buluyor” dedi.

Türkiye çapında ses getirecek

ATSO Spor Oyunları’nın Zafer Haftası’nda başlamasından mutluluk duyduğunu kaydeden Merdivenci, “ATSO Spor Oyunları’nı Zafer Haftası’nda başlaması ise bizi ayrıca gururlandırmaktadır. Büyük Taarruz’un başladığı Afyonkarahisar’da, geleceğimizin sahipleri gençlerimizin spora olan ilgilerinin artmasına katkı sağlayan organizasyonumuzun her geçen yıl daha gelişerek Türkiye çapında ses getireceğine inanıyorum. Bu yıl ilimizde Zafer Haftası’nın daha coşkulu kutlandığını görüyorum. Diliyorum ki Afyonkarahisar, Zafer’in Başkenti unvanı ile Büyük Zafer’in 100’üncü yılında da kapsamlı programlara ev sahipliği yapar. Sözlerime son verirken bu güzel organizasyonun gerçekleşmesine katkı sağlayan tüm sponsorlarımıza, ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi’ne bizi ATSO Spor Oyunları’nın Açılış ve Kapanış Törenleri’nde yalnız bırakmayan Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve il protokolüne teşekkür ediyor; sizleri tekrar saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Büyük önem veriyorum

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz da 14.ATSO Spor Oyunları’nın güzel bir organizasyon olduğunu belirtti. Tutulmaz, “Zafer Haftası etkinliklerimiz Büyük Taarruz’un şanına yakışır şekilde dolu dolu yapılmaya çalışılıyor. Bunda emeği geçen herkesi huzurlarınızda tebrik etmek istiyorum. Bugün 14’üncüsü başlayan, 14 branştaki ATSO Spor Oyunları’nı çok önemsiyorum. Gerçekten bir sivil toplum kuruluşu, bu tür bir etkinliği aralıksız ve artan bir performansla yerine getiriyorsa bu ancak takdir edilir. Ben de emeği geçen herkesi başta Başkanlarımız olmak üzere tebrik ediyorum” dedi.

Çokg üzel bir örnek

Vali Tutulmaz, konuşmasında şu vurguları yaptı: “ATSO Spor Oyunları’ndaki katılımcı sayısı adeta olimpiyat aşamasına gelmiş. 14 branş, 750 sporcu katılımı gerçekten güzel bir örnek. Bu örneği bizim diğer etkinliklere de taşımamız lazım, bu örnekten esinlenmemiz lazım. Çok güzel bir organizasyondayız. Meclis Başkanı Mehmet Sıtkı Merdivenci Bey ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser Bey’e çok teşekkür ediyorum. 15’inci yılda 15 branş olmasında fayda vardır. Yirminci yıla kadar böyle gidebilir.”

Eğlenceli dakikalar

Konuşmaların ardından bu yılki 14.ATSO Spor Oyunları’nın organizasyonunu üstlenen Limit Sensin ekibi adına Koordinatör Ali Cem Aktaş, müsabakaları sundu. İl protokol üyelerinin önünde Ayran İçme Yarışması, Bilek Güreşi, 100 Metre ve 400 Metre Yarışları gerçekleştirildi. Yarışların ardından Ali Cem Aktaş, il protokolü üyelerini, ATSO Spor Oyunları’nın en çok ilgi çeken yarışması olan Halat Çekme Yarışması’na davet etti. Kamu kurumlarının temsilcilerinin oluşturduğu takıma karşılık ile sivil toplum kuruluşları ve iş insanlarının oluşturduğu takım, kıyasıya mücadele etti. Mücadelenin sonunda kazanan kamu kuruluşları temsilcilerinin yer aldığı takım oldu.

Vali’den 3’te 2

İl protokol üyeleri, Halat Çekme Yarışmasından sonra Penaltı Atışlarında da yer aldı. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, 3 penaltı atışının 2’sini gole çevirerek sportmen kimliğini ortaya koydu. İl protokol üyelerinin fotoğraf çektirmesinin ardından açılış töreni Bilek Güreşi, Penaltı Atışları, Halat Çekme Yarışı müsabakaları ile devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı