Ben hediye almadım

Birkaç gündür ülke gündemini yakından ilgilendiren ve Mardin Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman’ın şehri ziyaret eden Bakanlara hediye ettiği gümüşlerden aldığı iddia edilen dönemin Bakanı Veysel Eroğlu açık ve net konuştu; “Ne ben, ne de ekibim Mardin’de hediye almadık”

Ben hediye almadım
Ben hediye almadım Admin
Bu içerik 992 kez okundu.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Mardin Valiliğinden 74 bin TL değerinde hediye aldığı yönünde çıkan haberlere Haber Türk Yazarı Muharrem Sarıkaya aracılığıyla cevap verdi. Ne kendisinin nede ekibinin Mardin ziyaretleri sırasında kesinlikle hediye kabul etmediğini dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu kendisinin ülkede hediye almayan Bakan olarak tanındığını dile getirdi. Mardin Valisi Mustafa Yaman ile de görüştüğünü dile getiren dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Vali Yaman’ında kendisine hediye vermediğini söylediğini belirtti.

Tabak hediye edildi

Bakanlıkta görev yaptığı dönemde hiçkimseden hediye almadığını hatta çalışanlara talimat vererek hediye almanın yasaklandığını dile getiren Prof. Dr. Veysel Eroğlu Mardin Valiliğini ziyareti sırasında kendisine ve bazı genel müdürlere  plaket takdim edildiğini söyledi. Eroğlu, “Ne ben, ne de benimle beraber çalışan arkadaşlarım kesinlikle hediye almaz. Çünkü benim Bakanlığım döneminde yasaktır. 20 Aralık 2017 tarihinde Mardin’e gittik. Burada sadece genel müdürlere ‘Mardin Valiliği' yazan bir tabak verildi. Verilen sadece budur, en fazla 50, 100 belki 150 lira olabilir değeri”  Ahmet IŞIK 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor