Büyük zaferimizi kutladık

Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri gurur ve coşku içerisinde devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümü dolayısıyla Zafer Meydanı’nda Kurtuluş Günü Kutlama programı düzenlendi.

Büyük zaferimizi kutladık
Büyük zaferimizi kutladık Admin
Bu içerik 367 kez okundu.

Türk milleti bundan 97 yıl önce 30 Ağustos 1922 sabahı yepyeni bir döneme uyandı. Viyana kuşatmasından sonra yıllarca geri çekilen ordunun, Afyonkarahisar’da Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taarruza geçerek düşman işgaline karşı büyük bir zafer kazanması, Anadolu’nun Türk yurdu olarak kalacağının tüm dünyaya ispatı oldu. Afyonkarahisar’da kazanılan zafer, tam bağımsız Türk Devleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna büyük güç verdi. 1922 yılında düşmana karşı kazanılan büyük zafer, 97 yıl sonra yapılan törenlerle coşku ve gururla kutlandı. Törene Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Burcu Köksal, Gültekin Uysal, Ali Özkaya,  İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Misafir Komutanlar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Gösteriler beğenildi

Tören öncesi Vali Mustafa Tutulmaz ve protokol üyeleri AKSAM tarafından düzenlenen “İşgalden Kurtuluşa Afyonkarahisar” adlı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergideki fotoğrafları inceleyen Vali Tutulmaz ve protokol üyeleri fotoğraflar hakkında bilgiler aldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende devlet büyüklerinin kutlama mesajı okundu.  Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Şiirlerin okunduğu ve vatandaşlar tarafından ilgiyle dinlenildiği kutlama programında Uluslararası Halk Oyunları Ekipleri gösterilerini sundu. Gösteriler töreni izleyenler tarafından alkışlarla desteklendi. Daha sonra tören Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Takımının gösterileri ile sona erdi. Ahmet Sarlık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ ‘de 4 ceza , 2 beraat
FETÖ ‘de 4 ceza , 2 beraat
Eski başkana FETÖ cezası
Eski başkana FETÖ cezası