Afyon hayati öneme sahiptir

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yıldönümünde halka hitap etti; “Afyonkarahisar, Kurtuluş Savaşı açısından son derece önemli bir şehirdir. Yunanlıların son durağı olması ve Millî Mücadelemizin bu topraklar üzerinde başlaması yönüyle hayati öneme sahiptir”

Afyon hayati öneme sahiptir
Afyon hayati öneme sahiptir Admin
Bu içerik 683 kez okundu.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlerde konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Afyonkarahisar, Kurtuluş Savaşı açısından son derece önemli bir şehirdir. Yunanlıların son durağı olması ve Millî Mücadelemizin bu topraklar üzerinde başlaması yönüyle hayati öneme sahiptir. Ayrıca Afyonkarahisar, Ege Bölgesi’ndeki sivil direnişin temelini oluşturan önemli bir şehirdir. Stratejik konumu itibariyle yolların kesiştiği bir noktada olan şehrimiz; silâh, cephane, erzak naklinde son derece önemli rol oynamış, ordumuzun nakliye ihtiyacında, bölgeler arası nakliyenin büyük yükünü Afyonkarahisar çekmiştir”

Kaybetmeye mahkumsunuz

Başkan Zeybek, “Bugün geldiğimiz noktada; kullandıkları örgütler, maşalar, kişiler işe yaramayınca doğrudan saldıranlara karşı sınırlarımızın içinde ve dışında mücadelemiz devam ediyor. Milletçe daha çok kenetlediğimiz, kardeşlik bağlarını ihya ettiğimiz bu süreçte; Milli birliğimizin, kardeşliğimizin, ülkemizin ve devletimizin kıymetini muhakkak ki daha iyi biliyoruz. Dün Emperyalizme karşı; Kocatepe ve Çiğiltepe’de mücadele verdik. Ülkemizin sınırları içinde ve dışında bu mücadelenin devam ettiği şu süreçte, Emperyalizmin kuklalarına, ihanet şebekelerine karşı15 Temmuz hain darbe girişiminde bizzat mücadele verdiğimiz bu meydandan, Afyonkarahisar Zafer Meydanı’ndan sesleniyorum: Başaramayacaksınız! Sizin kaybetmekten koktuklarınızı, feda etmek için dua eden bu aziz milletin karşısında kaybetmeye mahkumsunuz!” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı