Türk Yıldızları nefesleri kesti

Büyük Taarruz Zafer Haftası Kutlama proğramı kapsamında Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi ‘Türk Yıldızları’ Afyonkarahisar semalarında izleyenlerin nefesini kesen bir gösteri sundu.

Türk Yıldızları nefesleri kesti
Türk Yıldızları nefesleri kesti Admin
Bu içerik 647 kez okundu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü yerleşkesinde Barış Manço Konser Alanında gerçekleştirilen gösteriye Vali Mustafa Tutulmaz, Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan ile Zafer Haftası kutlamaları için ilimize gelen misafir generaller, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız,  protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda Afyonkarahisarlı izleyici katıldı. Dünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrobasi takımı olan Türk Yıldızları, Afyonkarahisar semalarında bir gösteri sundu. Nefesleri kesen akrobasi hareketleri yapan pilotlar, Türk Yıldızları Gösterisi Büyük Taarruz ve Zafer coşkusunu doruğa çıkardı.

Kocatepe’ye yürüdük

Gösteri sonrası konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz; “Afyonkarahisarlılar olarak dolu dolu günler geçiriyoruz. İki gün önce başlattığımız Zafer Haftası Etkinliklerinde vatandaşlarımızla iç içe olacak şekilde çok güzel programlar gerçekleştiriyoruz. O günleri anmayı, ecdadımızı yâd etmeyi ve kurtuluşu gençlerimize gösterebilmeyi sağlamak adına etkinliklerimizi tüm vatandaşlarımızla paylaşıyoruz bununla birlikte katılımlı ve coşkulu bir kutlama yapıyoruz. Bundan dolayı etkinliklere desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Zaferinize, kurtuluşunuza ve geleceğinize sahip çıktığınız içinde ayrıca tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kurtuluş Savaşı bu topraklarda başladı. Geçtiğimiz günlerde Şuhut’tan Kocatepe’ye gerçekleştirdiğimiz temsili yürüyüşümüzü yaptık”

Zaferimiz kutlu olsun

Vali Tutulmaz, “Akabinde yine Kocatepe’deki programlarla Kurtuluş Savaşımızın tüm yönlerini anlattık. Yine şehitliklerimizi ziyaret ederek tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andık. Böylece geleceğimize daha ümitle ve daha güvenle bakabilmenin yollarını Türk Yıldızlarını izlemekte gördük. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz her zaman dosta güven düşmana korku vermiştir. Bizim milletimiz, tüm kutsal değerlerimizi korumak adına ölümden ötesi yok anlayışıyla meseleleri değerlendirir. Konu Vatan olunca gerisi teferruattır der. Onun için biz böyle bir millete sahip olmanın da haklı gururunu ve onurunu yaşıyoruz. İyi ki bu millet var. Allah vatanımızı ve milletimizi ilelebet payidar eylesin. Bu anlamda Zafer Bayramınızı tüm kalbimle kutluyorum” dedi. Konuşmaların sonunda günün anısına karşılıklı hediye takdimi yapılırken Vali Tutulmaz ve protokol üyeleri gösteriyi izlemeye gelen vatandaşlarımızla günün anısına fotoğraf çektirdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor