Kadınlar Meclisinde Kuzu dönemi

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen genel kurulda başkanlığa Canser Kuzu seçildi.

Kadınlar Meclisinde Kuzu dönemi
Kadınlar Meclisinde Kuzu dönemi Admin
Bu içerik 678 kez okundu.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur’un da katıldığı genel kurulun Divan Başkanlığını Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurul toplantısının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan yaptı. Genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Yasan, Kadın Meclisi üyelerine, Kent Konseyi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Kuzu teşekkür etti

Genel Kurulda daha sonra yapılan oylamada Canser Kuzu ve yönetimi Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisine seçildi.  Oylamada Başkanlığa seçilen Canser Kuzu bir teşekkür konuşması yaptı. Kuzu konuşmasında; “Sayın Belediye Başkanım Sayın Kent Konseyi Başkanım Divan Başkanım Divan Üyelerim basın mensuplarımız kıymetli kadınlarımız genel kurulumuza hepiniz hoşgeldiniz . Sayın Belediye Başkanımız , Sayın Kent konseyi başkanımızın takdirleri ile  Kent konseyi kadın meclis başkanlığına seçildim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı olarak karşınızdayım. Öncelikle hepinizi saygı ve dualarımla selamlıyorum”

Yeni dönem başladı

“Kent Konseyi Kadın Meclisimiz Yeni bir döneme hep birlikte başlıyoruz” diyen Kuzu, “Ekibimizde çok değerli kadınlarımız görev alacaktır ve Afyon Belediyesi kent konseyinin kadın ayağı olarak güzel projelere çalışmalara imza atacağız inşallah . Kadınların sosyal-kültürel ve bilimsel gelişme içinde özgür düşünen, hak ve özgürlüklere saygılı, üretken ve eşit haklara sahip bireyler olması yolunda katkı koymayı ve bu amaç doğrultusunda eğitim, araştırma vb etkinliklerde bulunmayı planlıyoruz. Yaptığımız etkinliklerde şehrin her kesiminden kadınlarımızla ortak çalışmalar yapacağız. Birlikte hareket ettiğimiz sürece daha güzel işler başaracağız”

Katılım sağlayacağız

Kuzu, “Ben ve yönetim kurulu üyelerimin asli görevi, Kadınların, karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına etkin olarak katılımını sağlamak; kadınların sorunlarından, gereksinmelerinden ve beklentilerinden yola çıkılarak, bu konularda çözüm önerileri ve projeler üretmek; kadınlarla ilgili bu öneri ve projelerin gerçekleşmesine katkıda bulunmak ve katılmak; kadınların yerel hizmetlerin yürütülmesinde, daha çok sorumluluk üstlenilmesi hedefinin gerçekleştirilmesine yönelik işlevleri yerine getirmek olacaktır. Kadınların, gerek bireysel olarak ve gerekse kadınlarla ilgili kurulmuş olan kuruluş, STK temsilcileri ve kadın sorunları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve gönüllüler yolu ile Kent Konseyinde, dolayısıyla Belediye yönetimine daha etkin olarak katılım ve denetim işlevini yerine getirmelerini sağlayacağız”

Başkan tebrik etti

Genel kurulda son olarak konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Canser Kuzu ve ekibini tebrik etti. Kadınların her alanda çok başarılı olduklarını ve Kent Konseyi Kadınlar Meclisinin de bundan sonra büyük başarılara imza atacağından emin olduğunu söyledi. Kadınlar Meclisinden gelen her türlü talebin kendileri için bir emir telakki olarak kabul edeceklerini belirten Zeybek, her toplantıda kadınların bu denli kalabalık olmalarını ve birlik, beraberlik içinde kararlar almalarını istedi. Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanlığına seçilen Canser Kuzu genel kurulun ardından toplantı salonunda yönetim kurulu üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda önümüzdeki günlerde yapılması gereken faaliyet ve ziyaretlerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.   

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi