Satranç sporuna ilgi artıyor

Afyonkarahisar Satranç İl Temsilcisi Alptuğ Akyıldız, Türkiye’de en fazla lisanslı sporcu sayısının satranç branşında olduğunu söyledi.

Satranç sporuna ilgi  artıyor
Satranç sporuna ilgi  artıyor Admin
Bu içerik 618 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Zafer Haftası Satranç Turnuvası sonrasında Gazete 3’e açıklamalarda bulunan İl Temsilcisi Alptuğ Akyıldız, sporcu sayısının en fazla olduğu branşların başında satrancın geldiğini belirtti.

Satranç sporuna olan ilginin her yıl daha da arttığını ve şu anda Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki lisanslı sporcu sayısına bakıldığında en fazla sporcunun bulunduğu branşın satranç olduğunu ifade eden Afyonkarahisar İl Temsilcisi Alptuğ Akyıldız, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Şu anda lisanslı sporcu olarak baktığımızda federasyonlar bazında en fazla sporcu sayısı bizde bulunuyor. Geçen sezon itibariyle Afyonkarahisar’da 1.600 lisanslı satranç sporcusu bulunmaktaydı. Sporcu sayımız her geçen gün artmakta. Bu sayının artmasında tabii ki federasyon bünyesindeki çalışanlarımız ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan arkadaşlarımızın büyük katkıları var. Satranç sporunun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sadece bu sporu sevsinler ve sevdikleri yolda devam etsinler, bu yeterli. Başka hiç bir şeye gerek yok."

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi