Kayıtlar sona erdi

Organize Sanayi Bölgesi RahmiyeSare Palalı Teknik Kolejinde kayıt sezonu sona erdi. Mezun olan Teknik Kolej öğrencilerinin yüzde 90’ı üniversiteye yerleşti.

Kayıtlar sona erdi
Kayıtlar sona erdi Admin
Bu içerik 2087 kez okundu.

İlimizin ilk açılan Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren teknik koleji olma ünvanına sahip olan RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji Müdürü İbrahim Çakal ve Müdür Yardımcısı ishak Atcı öğrenci kayıtları ve Üniversiteye yerleştirme oranları hakkında bilgiler verdi. 510 öğrencilik kontenjan kayıtlarını kısa sürede tamamladıklarını ifade eden RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji Müdürü İbrahim Çakal: “RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji bu sene 9.sınıflarda 510 öğrenciyi alarak kayıtlarını tamamlamıştır. Okulların açılmasına 2 haftadan daha uzun bir süre olmasına rağmen kayıtlarımızı kapattık .”dedi.

Büyük talep oldu

Öğrenci Velileri tarafından Teknik koleje büyük bir talep olduğunu söyleyen Okul Müdürü Çakal: “Bununla birlikte yeşilyol da bulunan kayıt ofisimize velilerimizin büyük bir talebi oldu. Bundan sonraki gelen kayıtları ek kontenjan adı altın da alabilmeye başladık. Ama şuan da bir kayıt alımı yapmıyoruz. Okulumuza yüksek puanlı yüzde geçmiş yıllarda yüzde 6 dilimden başlayarak öğrenci alımı yapmıştı. Bu sene daha da yüksek puanlı öğrencileri okulumuza kattık. Almış olduğumuz 510 kişilik kayıt sadece 9.sınıflar için olup, dokuzuncu sınıflardaki nakillerimiz bugün itibari ile bitmiştir. Tüm Afyonkarahisar halkına ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Okul servisi de var

Afyonkarahisar’ın bir çok noktasına servis hizmeti verdiklerinin altını çizen Kolej Müdürü İbrahim Çakal: “510 kişilik öğrenci grubumuz, 30 kişilik sınıflarda eğitim görecek ve okul servisi imkânından faydalanabilecek servisle okula ulaşıp servis ile okuldan ayrılacak. Rakamsal olarak baktığımızda Afyonkarahisar’daki her sekiz öğrenciden bir tanesinin bizim okulumuzda eğitim gördüğünü görmekteyiz. Bu da Afyon’un eğitiminin, neredeyse yüzde on beşlik kısmının yükünü bizlere tek başına sırtlayan bir okul olma ünvanını kazandırıyor. Bu konu da bize inanan, güvenen bütün Afyonkarahisar halkına teşekkür ederiz.” dedi

Öğrenci sayımız arttı

RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji Müdür Yardımcısı ishak Atcı da Üniversiteye yerleştirme oranları hakkında bilgiler verdi. Atcı Teknik kolej Üniversiteye yerleştirme oranın yüzde 90’ların üzerinde olduğunu ifade etti. Müdür Yardımcısı Atcı : “Geçtiğimiz ilk yılımızın mezunlarından 150 tane üniversiteye hazırlanan öğrencimizin, 125 tanesini üniversiteye yerleştirmenin gururunu yaşamıştık. Bununla beraber üniversiteye devam etmeyi düşünmeyip de lise den çıkar çıkmaz iş sahibi olmak isteyen öğrencilerimizde işe yerleştirme oranı yüzde 92,8 di. Bu yılda bu başarımız devam etti. Hatta geçen yıldan daha fazla olarak toplam da 150 öğrencimizi üniversiteye yerleştirdik.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı