Eroğlu 72 yaşında

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu,dün 72 yaşına girdi. Doğum gününü ailesiyle birlikte kutlayan eski Bakan Prof. Dr. Eroğlu’na ODAK gazetesi olarak sevdikleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.

Eroğlu 72 yaşında
Eroğlu 72 yaşında Admin
Bu içerik 2301 kez okundu.

Başkan  Recep tayyip Erdoğan ile birlikte uzun yıllar İstanbul Büyükşehir Belediyesinde İSKİ Genel Müdürlüğü de olmak üzere değişik görevlerde bulunduktan sonra  AK patinin kurulmasıyla birlikte yeniden yolları Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan ile kesişen Prof. Dr. Veysel Eroğlu 17 yıldır iktidar olan AK partide ilk olarak DSİ Genel Müdürlüğü olmak üzere  Orman ve Su İşleri Bakanı olarak en uzun görev yapan bakanlar arasında yer aldı.

REKORLARI ALT ÜST ETTİ

Halen Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili olarak Tüykiye Cumhuriyeti  Devletine hizmet eden eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu bakanlığı döneminde ülkemize kazandırdığı eserler ile dünyada bugüne kadar kırılmış olan rekorları alt üst etti. Türkiye’de içme suyu sıkıntısı çeken tüm illerinin bu sorunu çözen eski Bakan Eroğlu yavru vatan Kıbrıs’ada akdenizde yer altından döşediği hat ile  sağlıklı içme suyu kazandırdı. Ülkemizde ve ilimizde birçok baraj, gölet, içme suyu  tesisi kazandıran eski Bakan Erğlu 12 yıl süren bakanlığı döneminde yaptığı ağaçlandırma ile dünyanın en fazla ağaç diken bakana oldu. Temel atarken, müteahhitlerden açılış tarihini alarak ün yapan Bakan Eroğlu  bugüne kadar 10 binin üzerinde tesisin açılışını gerçekleştirerek , “Dünya’da en fazla tesis azan bakan” olarak tarihe geçti.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok