Kocatepe’de öğretmenler noter huzurunda belirlenecek

Afyonkarahisar Kocatepe İlkokulu’nda birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin 4 yıl boyunca eğitim alacakları öğretmenlerin belirlenmesi yine noter huzurunda yapılacak.

Kocatepe’de öğretmenler noter huzurunda belirlenecek
Kocatepe’de öğretmenler noter huzurunda belirlenecek Admin
Bu içerik 2246 kez okundu.

Afyonkarahisar’ın en köklü okullarından biri olan Kocatepe İlkokulu’nda öğretmen belirleme işlemi noter huzurunda çekilecek kura ile gerçekleştirilecek. Yeni eğitim yılının başlamasına bir aydan az bir süre kaldı ve okullarda yaz tatili boyunca öğrenciler için hazırlıklar yaptı. Kocatepe ilkokulu da öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda bulunmaları için okulun fiziki yapısında iyileştirmeler yapıldı. Okul Müdürü ve idari personeli de okulda gerçekleştirilen çalışmalara bizzat destek vererek, yardımcı oldu.

Kayıt alanı dışımızdan geliyor

Okul Müdürü Adem Düzen, okulda yapılan çalışmalar ve yeni eğitim yılı ile ilgili açıklamalarda bulundu. “2019-2020 eğitim yılına okul olarak hazırız. Fiziki olarak okulumuzun eksiklerini tamamladık. Çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda güvenli bir ortamda eğitim almaları için tüm çalışmaları yaptık. Okulumuzda bu yıl 850 civarında bir öğrencimiz olacak. Oldukça kalabalık olacağız. 200 dolayında yeni öğrenci kaydımız oldu. Sınıflarımız kalabalık olacak. Kalabalık arttıkça okullardaki eğitim kalitesi maalesef düşüyor. Okulumuza kendi kayıt alanımız dışından da geliyor.”

Öğretmen seçimi kural ile yapılacak

Müdür Düzen, yeni okula başlayacak birinci sınıf öğrencilerinin öğretmen seçimlerini kura ile belirleyeceklerini dile getirdi. Noter huzurunda yapılacak kura ile ilgili de konuşan Düzen, “Bu yıl öğretmen belirlemeyle ilgili yine başlattığımız geleneği devam ettireceğiz. Hiçbir şaibe ve tartışmaya neden olmamak için yeni okula başlayan birinci sınıf öğrencilerimizin öğretmenlerini noter huzurunda çekilecek kura ile belirleyeceğiz. 4 Eylülde yapılacak kura çekimine tüm ailelerimizi bekliyoruz. Okulumuzda kaynaştırma eğitimleri 5-6 Eylülde iki gün olarak yapılacak. 9 Eylülde de tüm öğrencilerimiz ile yeni eğitim yılana adım atacağız. 5 yeni sınıf ile yeni öğrencilerimizi de okulumuzda göreceğiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kavga gazinoda bitmedi
Kavga gazinoda bitmedi
Fuhuşa geçit yok
Fuhuşa geçit yok