“Afyonkarahisar bir futbol kenti”

Yeni sezon hazırlıklarının verimli geçtiğini bildiren Afjet Afyonspor Teknik Direktörü Erkan Avseren, “Bu şehrin enerjisi çok güzel. Bunu değerlendirmek lazım” dedi.

“Afyonkarahisar bir futbol kenti”
“Afyonkarahisar bir futbol kenti” Admin
Bu içerik 1025 kez okundu.

Yeni sezon hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdüren Afjet Afyonspor’un teknik patronu Erkan Avseren, çalışmaların iyi gittiğini belirterek, oynadıkları hazırlık maçlarında eksikleri gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Ligin başlamasına az bir süre kaldığını ve bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini kaydeden genç teknik adam Erkan Avseren, hazırlık maçlarında alınan sonuçların önemli olmadığını hatırlatarak, “Burada bir taktik sistemi oturtmaya çalışıyoruz ve gayet olumlu cevaplar alıyoruz. Bizim için hazırlık maçlarının sonucu önemli değil. Önemli olan oyuncularımızın sisteme uyum sağlamaları” diye konuştu.

Mor beyazlı takımın Teknik Direktörü Erkan Avseren hazırlık dönemi ile ilgili değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi;

“Afjet Afyonspor olarak yeni sezon hazırlıklarına 3 etap olarak başladık ve anda üçüncü etabı çalışıyoruz. Gayet güzel olumlu bir takım oluşturduk. Mütevazi bir takım oluşturuldu. Kolej takımı havasında bir takım diyebiliriz. Ligin başlamasına15 günden az bir süre kaldı. Lige hazır bir şekilde girmek istiyoruz. Yapılan iç ve dış transferlerle çok güzel bir ekip oluşturduk. Bizler bu kente layık olmaya çalışıyoruz. Kentin takımına destek için taraftarları stadyuma bekliyoruz. Taraftarları he zaman yanımızda görmek istiyoruz. İnşallah bizleri yalnız bırakmazlar.”

“ŞEHRİN SİNERJİSİ ÇOK GÜZEL”

Açıklamasında alt yapının önemine de değinin ve gençlere önem verdiklerini vurgulayan Avseren, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Hazırlık maçları geleceğe yönelik yapılan hazırlıkların bir parçasıdır. Sonuçlar önemli değildir. Burada bir taktik sistemi oturtmaya çalışıyoruz. Bu sistemi oyuncularımıza yansıtmaya çalışıyoruz. Oyuncularımızdan da gayet olumlu cevaplar alıyoruz. Bunu deniyoruz. Fiziksel anlamda kuvvet değerlerini gerçekleştirdik. Artık bu periyodu hazırlık maçlarıyla kapatıp sezona hazır olarak girmeyi düşünüyoruz.

Afyonkarahisar bence bir futbol kenti. Şehrin enerjisi çok güzel. Bunu değerlendirmek lazım. Öz kaynak da çok önemli. Ben Beşiktaş altyapısında uzun yıllar görev aldım. Buradaki gençleri de değerlendirerek A takımda çıkarmayı düşünüyorum. İnşallah bunu da gerçekleştiririz. Gençler bizim geleceğimizdir. Tabii ki bu da zamanla olacak. Uzun vadede bu konuda da iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atıklardan sabun yaptılar
Atıklardan sabun yaptılar
Tayin hakkı tanınmalı
Tayin hakkı tanınmalı