REFERANDUM YAPALIM

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ODAK’ı ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Rabia Güzbey ile görüşen Milletvekili Köksal ülke ve Afyonkarahisar’ın sorunlarının giderek arttığı belirterek, “Kent meydanının ismi anketle değil, referandum ile belirlensin” dedi

REFERANDUM YAPALIM
REFERANDUM YAPALIM Admin
Bu içerik 686 kez okundu.

ODAK’I KUTLADI

CHP  Afyonkarahisar Milletvekili beraberinde partililerle birlikte ODAK’ı zıyaret etti.  24 Temmuz Basın Bayramında TBMM çalışmaları nedeniyle Ankara’da bulunduğunu belirten Milletvekili Köksal, “Öncelikle geçmiş olan basın bayramanızı kutluyorum. ODAK Gazetesi Afyonkarahisar ilimizin en önemli basın kuruluşlarından birisidir. Ülkemizde AKP iktidarının gelmesiyle birlikte  yargıya ve  basına siyasi baskı gelmiştir. İnsanlar yana yana gelemez olmuşlardır. Korku ve baskı ön plana çıkmıştır. Bu ortamda ODAK cesur gazeteciliğine devam etmiştir. Yaptığınız haberler ile kamu görevini yerine getirdiğiniz için ODAK’ı kutluyorum”

ÜLKE KÖTÜ YÖNETİLİYOR

AK Parti iktidarın ülkeyi çok kötü yönettiğini söyleyen Milletvekili  Köksal, “İktidar Cumhuriyet döneminde kurulan fabrikaları sattı. Özelleştirmelerden kazanılan paraları betona, yollara  ve asfalta harcadı. Şimdi yol köprü yaptık diyorlar. Ancak yandaşlarına peşkeş çektikleri köprü ve yollardan vatanadşları parayla geçirtiyorlar. Şimdi satacakları hiçbir şey kalmadı. Varlık fonlarınıda haziniye aktardılar. Son yıllarda  İşsizlik ve eflasyon rakamları giderek artıyor. Bu olumsuz tablodan Afyonkarahisar’da etkileniyor. Üniversite mezunu işsiz geçlerin sayısı giderek artıyor. Anne babalar  çocuklarına iş bulamıyor”dedi.

TAŞ  MEYDANI

Eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban döneminde milyonlarca para ödenerek ödüllü proje seçilen kent meydanına zorla dayatma ile Zafer isminin verilmeye çalışıldığını söyleyen Milletvekili Köksal, “Burası nasıl meydan. Ağaçlık yok, oturacak gölgelik yer yok. Adate taş meydanını andırıyor. Çocukluğumuzdan beri  Cumhuriyet  meydanı olarak bildiğimiz alanın ismi anket aldatmacasıyla Zafer olarak değiştirilmek isteniyor. İktidar Cumhuriyet ve Atatürk ismini taşıyan Havaaalanı, stad ve spor salonlarını yıkıp, yerlerine yaptığı yeni tesislere başka isimler vererek Cumhuriyet ve Atatürk’ün isimlerini yok etmeye kalkışmaktadır.  Önümüzdeki ay Belediye Meclisinde yeniden görüşülecek olan Kent meydanının isminin ne olması konusunun  halkımızızın önüne sandık kurularak referandum sonrasında ortaya çıkacak ismin verilmesini öneriyorum” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor