Atatürk İlkokulu inşaatı yeniden ihale edilecek

ODAK’ı ziyaret eden İGM Başkanı Burhanettin Çoban ve İl Genel Meclisi üyeleri ziyarette İl Genel Meclisinin yaptığı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. İGM Başkanı Çoban, “Yapımı yılan hikayesine dönen Merkez Atatürk İlkokulu inşatının en kısa sürede yeniden ihale edilecek” dedi

Atatürk İlkokulu inşaatı  yeniden ihale edilecek
Atatürk İlkokulu inşaatı  yeniden ihale edilecek Admin
Bu içerik 2853 kez okundu.

AK Parti’den iki dönem Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı görevini yaptıktan sonra bu dönem İl Genel Meclisi Başkanlığı görevine seçilen Burhanetin Çoban beraberinde AK Partili merkez il Genel Meclisi Üyeleri  Ferda Ertürk, Nurettin Birliktir, Ali Karkı  ve Mustafa Yılmazaslan ile birlikte ODAK’ı ziyaret ettiler.

YERİNDE GÖRÜYORUZ

Ziyarette İl Genel Meclisinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Çoban, “Vatandaşlarımızın oyları ile seçilen arkadaşlarımla birlikte İl Özel İranesi sorumluluğuna giren sorunlarının çözümü noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İl merkezinde bulunan belde ve köylerimizin büyük bir bölümünün alt yapı , su ve yollarının sorunlarını köydes projesi kapsamında çözümlenmiş. Bizlerden en çok düğün salonu, çocuklar için oyun parkı yapılması konusunda talepler geliyor. Bazı köylerimizinde az olsa içme suyu ve yol talepleri oluyor.  Arkadaşlarımla birlikte köyleri ziyaret ederek yapılan yatırımlar ile devam eden yatrımlarını yerinde görüp inceliyoruz. Bu arada vatandaşlarımızla görüş alış verişinde bulunuyoruz”

İHALE YENİLENECEK

ODAK’ın gündeme getirdiği yarım kalan kamu yatırımları hakkında de bilgi veren Başkan Çoban, “Merkez Atatürk İlkokulunun yıkılıp yerine yenisi yapılacaktı. Maalesef  projede istenmeyen aksaklıklar yaşanmış.  Biim elimizde olmayan gecikmeden vatandaşlarımız gibi bizde rahatsızlık duyuyoruz. Herşey istenildiği gitseydi şu anda yeni okul inşaatında epey mesafe alınacaktı.  İhaleye alan müteahhit firma tasfiye talebi ile Hazine ve Maliye Bakanlığına başvurmuş. Bakanlık ilgili firmanın talebine uygun cevap vermiş. Karar geçtiğimiz hafta İl Özel İdaresine geldi. Biz müteahhit firma ile resmi işlemleri tamanladıktan sonra okulun ihalesini yeniden yapacağız. Sayın Valimiz bu konuda bize hertürlü desteği veriyor” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı