Birliktelikten güç doğuyor

Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ve yönetim kurulu üyeleri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette meslek grupları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki birliktelikten güç doğacağı vurgulandı.

Birliktelikten güç doğuyor
Birliktelikten güç doğuyor Admin
Bu içerik 470 kez okundu.

Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur ve dernek üyeleri Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti. ABYD Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği yönetimi olarak demokrasinin temel taşı olarak tanımlanan muhtarları ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Muhtarların da şehirdeki basın camiası gibi daha önce çok parçalı bir yapıya sahipken Vali Mustafa Tutulmaz’ın öncülüğünde bir araya geldiğini belirten Küçükkurt, “Sayın Valimiz basın camiasına olduğu gibi muhtarlarımıza, diğer sivil toplum kuruluşları ve derneklere de öncülük ederek bir çatı altında toplanmalarına vesile oldular. Bu vesile biz Afyonkarahisar’daki sivil toplum kuruluşlarının birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına katkı sağlayan tüm ilimiz yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Değerli muhtarlarımızı birarada derneğimizde görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Muhtarlarımız gerçekten toplumun temel dinamiklerinden ve tüm sorunlara, sıkıntılara vakıf olan insanlardır. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Basın eksikleri gideriyor

Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur, dernek olarak sivil toplum kuruluşlarını ve basını önemsediklerini söyledi. Basının il genelinde gerçek anlamda eksikleri yazıp doğruları gösterebilen bir yönü olduğuna değinen Uygur, “Basınımız yeri geldiğinde bir muhtar gibi, bir mülki amir gibi çalıştığı için biz öncelikle tebrik ediyoruz. Derneğimizin yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birliktede yönetimimizle ziyaretimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Umarım fikir birliği içerisinde çalışacağız diye düşünüyoruz. Afyonkarahisar’ın, mahallelerimizin sorun ve sıkıntılarının aşılmasında basın mensuplarımızla daha önceden olduğu gibi bundan sonra da hep iş birliği içerisinde olacağız” diye konuştu.

ÜYE KAYITLARI BEKLENİYOR

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ziyaret sırasında dernek üyeliği başvuruları hakkında bilgi verdi. Derneğin tüm basın kuruluşlarının bir araya gelerek kurulan bir dernek olduğunu hatırlatan Küçükkurt, “Bu yapı gerçekten ilimiz yöneticilerinin büyük teşvik ve destekleriyle sektörümüz duayenlerinin fedakârlıklarıyla kurulmuş bir yapıdır. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin faaliyetleri ilimiz menfaatine olan tüm çalışmalarda destekleyici, yön verici olma açısından sürdürülmektedir. Bu kapsamda biz meslektaşlarımızın aynı çatı altında buluşmaları adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm gazeteci arkadaşlarımızın mesleğimizden ekmek yiyen arkadaşlarımızın bu çatı altında buluşmaları için üye kayıtlarımızı ve diğer faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Muhtarlarımızın ziyareti vesilesiyle tüm meslektaşlarımıza, Afyonkarahisar kamuoyuna bu çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü, meslektaşlarımızın üye kayıtlarını beklediğimizi bir kez daha duyuruyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı