Ekipler sabaha kadar çalıştı

İlimizde Çarşamba günü etkili olan yağış sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner vatandaşların sıkıntı yaşamaması için gerekli çalışmaların ivedilikle yapıldığını dile getirdi

Ekipler sabaha kadar çalıştı
Ekipler sabaha kadar çalıştı Admin
Bu içerik 491 kez okundu.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Murat Öner, “17.07.2019 Çarşamba günü saat 15:00 sularında Afyonkarahisar ilimizde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle su baskınlarına karşı TAMP Afyonkarahisar Afet Müdahale Planı kapsamında gerekli koordinasyon yapılarak 112 ve doğrudan gelen ihbarlara göre aşağıdaki çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Afyonkarahisar-İzmir yolu 15. Km’sinde yol kenarı tahliye kanalının önünün tıkanması ile yolda biriken su trafiğin kısa süreli olarak aksamasına neden olmuş, Emniyet, AFAD, Karayolları, Afyon Belediyesi, Akören Belediyesi tarafından yapılan çalışma sonucu yol trafiğe en kısa sürede açılmıştır”

Can kaybı yaşanmadı

Çalışmaların sabaha kadar devam ettiğini dile getiren Öner, “İl Merkezinde özellikle Uydukent civarında aşırı yağıştan dolayı 140’e yakın İşyeri ve meskende su baskını ihbarı alınmıştır. Afyon Belediyesi, AFAD ve İl Özel İdaresi imkânları seferber edilmiştir. Afyonkarahisar Belediye Kanalizasyon ekipleri tarafından tıkanan şebekelerde çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Afyonkarahisar İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yağışın etkili olmaya başlaması ile birlikte gelen ihbarlara anında müdahale edilmiş, 90 ihbardan tahliye gerektiren 34 ayrı nokta da su tahliyesi gerçekleştirilmiştir. Afyonkarahisar AFAD İl Müdürlüğüne su baskını nedeniyle gelen 50 ihbardan tahliye gerektiren 39 ayrı noktada su tahliyesi gerçekleştirilmiştir. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı çalışmalar sabaha kadar sürmüştür”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor