Toy göreve başladı

ODAK’ın 12 Haziran 2019 tarihinde ‘Toy Genel sekreter mi oluyor?’ manşeti ile duyurduğu haber gerçekleşti. Son 3,5 yılı Defterdar vekilliği olmak üzere 10 yıldır Defterdar yardımcısı olarak görev yapan Murat Toy dün itibarı ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine başladı

Toy göreve başladı
Toy göreve başladı Admin
Bu içerik 1193 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yaklaşık 6, 5 yıldır sürdüren Recep Oyur geçtiğimiz ay gerçekleşen İl Genel Meclisi oturumda kendi isteği ile emekliliğe ayrılacağını duyurmuştu. Bu ayrılık sonrası İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atanacak kişi veya kişilerin isimleri AK Parti kulislerinde ve kamuoyunda konuşulmaya başlanmış  gazeteniz ODAK  12 Haziran 2019 tarihinde, “Toy Genel Sekreter mi Oluyor?” manşeti ile okuyucularının karşısına çıkmıştı. ODAK’ın doğru haberciliği dün bir kez daha ortaya çıktı.

İZİN KULLANMADI

3, 5 yılı Defterdar vekilliği olmak üzere yaklaşık 10 yıldır Defterdar Yardımcısı olarak  ilimizde başarı ile görev yapan Murat Toy’un Hazine ve Maliye Bakanlığınının muafakı sonrasında  İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik görevine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından  vekaleten atandı. Atama kararını alan Murat Toy  3,5 yıldır sürdürdüğü görevini  önceki gün akşam saatlerinde  Sinoptan Defterdar vekilliği görevine atanan Mutlu Şahin’e devir etti. İzin dahi kullanmadan dün İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik görevine başlayan Murat Toy ilk encümen toplantısına katıldı.

 ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak ilgiyi arttırdı
Yasak ilgiyi arttırdı
Asfalt sezonu başladı
Asfalt sezonu başladı