15 Temmuz Şehitleri anıldı

Dinar İlçe Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri programı düzenlendi.

15 Temmuz Şehitleri  anıldı
15 Temmuz Şehitleri  anıldı  Admin
Bu içerik 1362 kez okundu.

Hükümet Konağı giriş katında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan “15 Temmuz Ruhu Görsel Sergisi” İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı ve Başsavcı vekili Cumuhuriyet Savcısı Hüseyin Kaçar, serginin açılışını yaptı. İlçe protokolü ve vatandaşlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından sergilenen sergide 15 Temmuz gecesinde yaşananların fotoğrafları Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gültekin Koçer tarafından tanıtıldı.

Mücadele anlatıldı

Açılışta konuşan Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ; “Bugün vatan için millet için bayrak için canını veren şehitlerimizi hatırlamak üzere 15 Temmuz gecesi verilen mücadeleyi hatırlamak üzere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu resim sergimizin açılışında bulunuyoruz. Sergimizin açılışından sonra program dahilinde şehitlik, şehit yakını ziyareti, merkez Ulu Camii’de şehitlerimizin ruhuna Mevlid-i Şerif okutulacak ve akşam da demokrasi yürüyüşü ile devam edecek. Bütün şehitlerimizi tekrar rahmetle şükranla anıyor, gezilerimize de sağlık sıhhatler diliyorum.” Dedi.

Şehit ailesine ziyaret

Sergi açılışının ardından Dinar Asri mezarlıktaki şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Daha sonra 15 Temmuz şehidi Şükrü Bayrakçı’nın dedesi ve babaannesi evlerinde ziyaret edildi. Gerçekleşen programı İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Nihat Sarı, Haydarlı Belediye Başkanı Duygu Peker, Cumhuriyet Başsavcısı vekili Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Kaçar, Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Selim Küçük, İlçe Jandarma Komutan vekili Başçavuş Mahmut Karakaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş, şube müdürleri, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, İYİ Parti İlçe Başkan vekili Oktay Sayın, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Er, Ticaret Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabri Can Bekle, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Şehit’in ismi ölümsüzleşti
Sıkıntı yaşanmayacak
Sıkıntı yaşanmayacak