Kayıtlar devam ediyor

Organize Sanayi Bölgesi RahmiyeSare Palalı Teknik Kolejinde kayıt sezonu devam ediyor. İlimizin ilk açılan Organize Sanayi Bölgesinde hizmet veren teknik koleji olma ünvanına sahip olan Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejinde öğrenci kayıtları hızla devam ediyor.

Kayıtlar devam ediyor
Kayıtlar devam ediyor Admin
Bu içerik 2731 kez okundu.

Öğrenci Kayıtları ve LGS ücretsiz danışmanlık hizmeti hakkında bilgiler veren RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji Müdür Yardımcısı Samet Sönmez Üniversiteyi ve Mesleki yaşamı düşünen her öğrencinin teknik kolejde eğitim görmesi gerektiğini ifade etti. Müdür Yardımcısı Sönmez: “24 Haziran 2019 Günü açıklanan LGS sınav sonuçlarından sonra RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji olarak uzman kadromuzla danışmanlık hizmeti verdik. Ortalama iki Bin beşyüz öğrenci ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlandı. Okulumuz Türkiye’deki Organize sanayi Bölgelerinde hizmet veren 39 Teknik kolejden bir tanesi.” dedi.

Ek puan imkanı

Teknik kolejin iki program sisteminde eğitim verdiğini ifade eden Müdür Yardımcısı Samet Sönmez: “Hem Akademik hem de teknik eğitim veren bir okul. Normal bir Anadolu lisesinde alacağınız tüm dersleri burada da alırken hem de teknik dersleri de alma imkanınız oluyor. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler istedikleri üniversitenin dilekleri bölümlerine verdiğimiz ek puanlarla girme imkanına da sahip oluyorlar. Mühendislik Fakültesine gitmek isteyen öğrencilerimize de okulumuz büyük imkanlar tanıyor. Normal bir Anadolu Lisesi okuyan öğrenci 434 puanla mühendislik fakültesine yerleşirken bizim öğrencimiz 303 puanla yerleşiyor. Okulumuzdan mezun olan bir öğrenci mühendislik bilgisinin hem teorik hem de pratik alt yapısına sahip olmuş oluyor. Üniversiteyi düşünmeyen öğrencilerimizin yüzde 92’sini iş yerlerine başlattık.” dedi.” Şeklinde konuştu.

Geleceğe yön veriyor

Kariyer ofisi hizmeti sayesinde öğrencilerin geleceklerini planladıklarını da sözlerine ekleyen Müdür Yardımcısı Sönmez : “Okulumuzda kariyer ofisimiz var. Kariyer ofisimizde öğrencilerimizin dört yıllık eğitimi süresince kariyer yönlendirmeleri yapılıyor. Üniversiteyi düşünen öğrencilerimizi o yönde iş hayatına atılmak isteyenleri iş hayatına yönlendiriyor. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonrada iş hayatı ve okul hayatında da takipleri yapılıyor. Okulumuz iki program şeklinde eğitim veriyor. Anadolu teknik programı ve Anadolu meslek Programı, Anadolu teknik programında dört yıl boyunca üniversiteye hazırlık alanında tamamen teknik eğitim alıyorlar. Anadolu meslekte ise mesleki eğitim alanı biraz daha ağırlıklı. Özellikle 12.sınıftan itibaren mesleki alandaki dersleri ve faaliyetleri artıyor. ” dedi

Yemek ve servis ücretli

Hızla devam eden öğrenci kayıtları hakkında da bilgiler veren Müdür Yardımcısı Samet Sönmez: “RahmiyeSare Palalı Teknik Kolejinde öğrenci kayıtlarımız devam ediyor. Kontenjanımızın yarısından fazlasını doldurmuş durumdayız. Okulumuza ciddi bir talep var. Uzman kadromuzla kaliteli eğitimin adresi oldu kolejimiz. Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi kayıt ofisimize bekliyoruz. Herkesin bilmesi gereken kolejimiz yüzde yüz ücretsiz bir kolejdir. Sadece yemek ve servis hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerimizden ücret talep ediyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor