BASKETİ SATMAYIN

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcimiz Afyon Belediyespor’un başka bir isim altında lige katılmasını istemeyen sporseverler, il yöneticileri ve işadamlarının destekleri ile takıma sahip çıkılması gerektiğini belirtiyorlar.

BASKETİ SATMAYIN
BASKETİ SATMAYIN Admin
Bu içerik 1445 kez okundu.

Türkiye basketbol liglerinin en üst kategorisi olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde ilimizi temsil eden Afyon Belediyespor’daki sessizlik, tüm sporseverlerin tepkisine neden oluyor. Birçok kulübün milyonlarca lira harcayarak Süper Lige yükselebilmek için büyük çaba sarfetmelerine rağmen bunu başaramadıklarını, Afyonkarahisar’ın ise elindeki büyük bir değeri kaybetmek üzere olduğunu vurgulayan sporseverler, il yöneticileri ve işadamlarının takıma sahip çıkmasını istiyorlar.

İLİMİZE BÜYÜK HEYECAN KATTI

Afyon Belediyespor basketbol takımının Süper Lig’e yükselmesiyle birlikte Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Anadolu Efes gibi büyük takımlara ev sahipliği yaptığını ve bu karşılaşmalara çevre illerden de çok sayıda izleyicinin geldiğini hatırlatan sporseverler, “Afyon Belediyesporlu yöneticiler takıma sahip çıkılmadığı için görevi bırakacaklarını açıklamalarına rağmen şu ana kadar hiç bir çalışma yapılmadı. Afyon Belediyespor basketbol takımı kaderi ile baş başa bırakıldı. Basketbol takımının Afyon Belediyespor adı altında Süper Lig’deki yerini korumasını istiyoruz” diye konuştular.

12 TEMMUZ SON GÜN

Afyonkarahisar’ın böyle bir değere sahip çıkması gerektiğini kaydeden sporseverler, başta Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon Ticaret Borsası ve tüm sivil toplum örgütleri olmak üzere tüm işadamlarının basketbol takımını yaşatabilmek için bir an önce harekete geçmeleri gerektiğini ifade ettiler.Basketbol Süper Ligi’nde yer alan takımların 12 Temmuz 2019 tarihine kadar Federasyon’a başvuruda bulunmaları gerektiğini kaydeden sporseverler, diğer takımların transfer çalışmalarına günler öncesinden başladıklarını, İl yöneticileri ve işadamlarının harekete geçmesi ile Afyon Belediyespor’un da kısa sürede yeni sezon hazırlıklarının startını verebileceğini söylediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor