Kurumlar arasında kavga yok

İki yıl önce Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valiliğine atanan Mustafa Tutulmaz, görevine başlamasının ikinci yılını bugün dolduruyor. Vali Tutulmaz iki yıllık görev süresinde yaptıklarını ODAK’a değerlendirdi.

Kurumlar arasında kavga yok
Kurumlar arasında kavga yok Admin
Bu içerik 844 kez okundu.

4 Temmuz 2017 tarihinde Afyonkarahisar  Valiliği  görevine başlayan  Vali Mustafa  Tutulmaz görevinde ikinci yılını bugün tamamlıyor. ODAK’a  iki yıl içerisinde çok sayıda etkinlik ve hizmet yaptıklarını   anlatan Vali  Tutulmaz, “İki yıl içerisinde kamu sektörünün tüm paydaşlarını  özel sektör, Sivil Toplum Kuruluşları ve basın ile iyi bir koordine ile gelişmesine gayret gösterdik. Kurumlar arasında kavga yok. Ortak paydada resmi kurumlar ile STK’ları  buluşturdum. Bunu çok önemsiyorum. Herkes  Afyon için birşeyler yapmaya çalışıyor. Yurt dışındakı iş adamları ile toplantılar yaptım. Bu bizim için çok önemli”

HEDEFİMİZ MARKA ŞEHİR

 Afyonkarahisar  değerlerinin tanıtımı için çalıştıklarını belirten Vali Mustafa Tutulmaz, “ Marka şehir olmak istiyoruz.  Film Festivali, Gastro  Afyon Lezzet Festivalini düzenledik. Kitap fuarı düzenledik. Fotoğraf festivali yaptık.  Tarihi Termal Kentler Birliğine üye olduk. Motokros Dünya Şampiyonasını düzenledik. Bu yıl ikincisine yine ev sahipliği yapacağız. Sporunda merkezi haline geldik. Bu sezon 85 takım ilimizde kamp yapacak.Kültürel değerlerimiz ile Tıbbı  Aromatik  Bitkiler Merkezini tanıttık. Sosyal medya ve basın yoluyla ilimizin tanıtımını yaptık”

EĞİTİMDEKİ BAŞARISIZLIK ÜZDÜ

Geçtiğimiz hafta açıklanan LGS sınavınıda değerlendiren Vali Mustafa  Tutulmaz, “60. sırayı beklemiyorduk. Bu bize ders oldu. İki yıl öncesinde sıralamamız daha iyiydi. Başarısızlığın sebeplerini biliyorum. Başarısızlığın bir mazereti olmaması gerekir.  Komşularımzın almış oldukları başarılar ortada. Yeni bir çalışma başlattım. Başarısızlığın nedenlerini araştırıyoruz. Bunun için sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ile bilgi alışverişinde bulunuyoruz”

400’ÜN ÜZERİNDE SİLAH ELE GEÇİRDİK

Göreve başladığı günden itibaren  düğünlerde silah atılmaması için büyük çaba harcadığını belirten Vali Tutulmaz, “Düğünlerde  silah atılmamamı lazım. Sıkı tedbir ile silah kullanma oranını düşürdük. Yüzde 20 seviyesine kadar indi. Düğünlerde silah atılmaması için mücadelemiz devam edecek. Ayrıca  düğünlerde silah atılmasının yasaklanması için milletvekillerimiz TBMM’ne kanun teklifi  vermelidirler.  Bugüne kadar düğünlerde 400’ün üzerinde silah ele geçirdik” dedi.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Voleybolda yüzümüz güldü
Voleybolda yüzümüz güldü
Uyuşturucuya geçit yok
Uyuşturucuya geçit yok