Öğretmenler eğitimde

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dumlupınar Bilim Sanat Merkezi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi ve TÜBİTAK tarafından ortak düzenlenen 4005 Girişimci Öğretmen Projesi Eğitimleri, Afyonkarahisar'da başladı.

Öğretmenler eğitimde
Öğretmenler eğitimde Admin
Bu içerik 2779 kez okundu.

Afyonkarahisar Polis Moral Eğitim Merkezi’nde 5 gün sürecek eğitimlerin açılış programına  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın'ın yanısıra AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, Proje Yürütücüsü Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Bülent Aydoğdu, Öğretim Üyeleri, Dumlupınar Bilim Sanat Merkezi Müdürü Hakan Gümüş, Bilim Sanat Merkezi öğretmenleri ile ve 18 farklı ilden 30 branş öğretmeni katıldı. Açılış konuşmasını yapan Doç. Dr. Bülent Aydoğdu STEM konusunda bilgilendirme yaparak Girişimci Öğretmen Eğitimi Projesi Hakkında açıklamalarda bulundu.

30 öğretmen katılıyor

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise konuşmasında "2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde en önemli hedeflerden birisi Üniversitelerle işbirliği yapmaktı. Millî Eğitim Müdürlüğümüz olarak biz bu işbirliğini altı yıl öncesinden başlattık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada üniversitemiz ile çalışmalarımız devam edecek. Öğrencilerin bilimsel konulardaki çalışmalarını olumlu etkileyecek bu eğitim 5 gün boyunca sürecek. Eğitimlere 18 farklı ilden 30 öğretmenimiz bugün itibariyle katılıyor. Hem ilimiz hem ülkemiz açısından güzel gelişmelere vesile olmasını, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İl dışından ve ilimizden katılan öğretmenlerimize eğitimlerinde başarılar diliyorum. Kocatepe Üniversitemize işbirliklerinden dolayı, Dumlupınar Bilim ve sanat Merkezimiz yönetici ve öğretmenlerine de yürüttükleri çalışmalar ile sürece katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

5 gün devam edecek

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker yaptığı konuşmada Afyonkarahisar'da Belediye, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversite arasında 2013 yılında İşbirliği Protokolü olduğunu ifade etti. Eğitimin iki kanatlı bir uçak olduğunu belirterek, bu kanatlardan birinin milli eğitim, diğer kanadının ise eğitim fakülteleri olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarında ve açılan Beceri Atölyelerinde sadece öğrencilerimizin proje üretmekle kalmadığını projelerde kullanılacak makinaları da üretebildiklerini dile getiren Peker;  " Gerek Bilim Fuarları gerekse Bilim Şenlikleri olsun 4004,4005 bilimsel projeler içerisinde işbirliği ile eğitim açısından güzel şeyler ürettiğimiz için gururluyuz" dedi. Ardından Afyonkarahisar Polis Moral Eğitim Merkezimizde 5 gün sürecek TÜBİTAK 4005 Girişimci Öğretmen Eğitimlerine başlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor