3 karateci dereceyle döndü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası sona erdi. Müsabakalarda Afyonkarahisarlı sporculardan Esra Çelik, Ayşe Yılmaz ve Selahattin Güngel başarılı performans sergileyerek ilimize derece ile döndüler.

3 karateci dereceyle döndü
3 karateci dereceyle döndü Admin
Bu içerik 744 kez okundu.

3 gün süren şampiyonanın final müsabakalarında 54 şehirden bin 600 sporcu, dereceye girmek için ter döktü. Büyükşehir Belediyesi Karate Takımı, 2 altın, 1 bronz olmak üzere toplamda 3 madalyayla şampiyonayı tamamladı. U21 Erkekler 75 kiloda Eren Akkurt ile U21 Kadınlar 55 kiloda Esra Karabağ altın, Ümit Bay 57 kiloda ise Yusuf Can Tatar bronz madalya kazandı.

Nefesleri kestiler

Şahinbey Spor Salonu’ndaki şampiyonada müsabakalar adeta nefesleri kesti. Türkiye Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası’nı izleyen Gaziantepli karateseverler, genç sporcuların performanslarından oldukça etkilendi. Şampiyonanın finalinde 33 kategoride toplam 132 sporcu dereceye girmeyi başardı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, başarılı sporculara düzenlenen törenle madalyalarını verdi.

Afyonkarahisarlı sporculardan Esra Çelik Ümit Bayanlar Kata dalında, Ayşe Yılmaz Genç Bayanlar Kata dalında, Selahattin Güngel ise U21 Erkek Kata dalında dereceye girmeyi başardılar.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Değişiklikler anlatıldı
Değişiklikler anlatıldı
Rektörü ziyaret ettiler
Rektörü ziyaret ettiler