Dalından kiraz topladılar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile Çay ve Sultandağı ilçelerini ziyaret ederek, yeni seçilen ilçe belediye başkanlarıyla görüştü. Bölgenin en önemli geçim kaynağı olan kiraz bahçelerini de gezen heyet, Çin’e ihracat edilen Napolyon kirazlarını da toplama imkanı buldu.

Dalından kiraz topladılar
Dalından kiraz topladılar Admin
Bu içerik 1376 kez okundu.

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Sultandağı Kaymakamı Önder Koç, Gıda ve Kontrol Daire Başkanı Dr. Neslihan Alper, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar ve Çay Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Kaygısızile birlikte kiraz bahçelerini gezdi. Zeybek Başkan, Sultandağı ilçesinde Tarım Bakanlığına kayıtlı olan ve çoğunluğu yurtdışına ihracat edilen kiraz bahçelerinde dünyaca ünlü napolyon kirazlarını topladı.

Gönül belediyeciliği

Türkiye'nin en önemli kiraz üretim sahasına sahip,Çay ve Sultandağı ilçelerinden Çin Halk Cumhuriyeti’ne ilk kiraz ihracatının startı verildi. Kiraz üreticilerinden bilgiler alan Başkan Zeybek, Türkiye'nin kiraz üretiminin yüzde 10'unun karşılandığı Sultandağı, Çay ve Akşehir ilçelerindeki "Napolyon" cinsi kirazın ihracatıyla üreticilerin memnuniyetini gördüklerini belirtti. Zeybek ve beraberindeki heyet daha sonra Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Aldırmaz; “Sultandağı’nı 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlarımızın teveccühü ve“Gönül Belediyeciliği” ile taçlandırdıklarını dile getirdi.

Halka hizmet, hakka hizmet

Sultandağı’nda büyük bir başarı elde eden Başkan Aldırmaz’ı tebrik eden Başkan Zeybek ise; “Sizler Sultandağı’na hizmet etmek için yola çıktınız. İnşallah 5 yıllık görev süreniz boyunca ilçenize ve halkınıza en güzel hizmetleri vermeye, en güzel projeleri üretmeye Allah’ın izniyle devam edeceksiniz. Yıllar sonra gönül belediyeciliğini Sultandağı’na kazandırdığınız için teşekkür ederiz. Halka hizmet, hakka hizmet düsturu ile şeffaf bir yönetim sergileyeceğinize eminiz. Cenabı Allah, size güzel hizmetler yapmak nasip etsin. Yeni göreviniz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Başsağlığı dilediler

Başkan Zeybek, Sultandağı ziyaretinden sonra Çay’a geçti. Çay Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Kaygısız’ı da ziyaret eden Başkan Zeybek, ziyarette Çay ilçesinin ekonomik potansiyeli hakkında görüş alışverişinde bulundu.  Zeybek Başkan’ın son durağı, geçtiğimiz günlerde maganda kurşunuyla vefat eden merhum Muhammet Nazmi Arıkan’ın babası, 11. ve 12. Dönem Çay İl Genel Meclisi Üyesi Bahri Arıkan’a oldu. Ziyarette Başkan Zeybek, yaşanan elim olaydan duyduğu üzüntüsünü dile getirerek, acılı babaya başsağlığı dileklerinde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi