Yatırımlar devam ediyor

AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Av.Ömer Dayı Bolvadin’de devam eden ve yapımına başlanan yatırımlar ile ilgili ılarak yaptığı açıklama kamuoyunu bilgilendirdi.

Yatırımlar devam ediyor
Yatırımlar devam ediyor Admin
Bu içerik 1334 kez okundu.

AK Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Dayı yaptığı açıklamada; “110.000.000 TL ye malolan 53 Km lik Emirdağ-Bolvadin-Çay duble yolu ilçemize kadar olan kısmı geçen yıllarda tamamlanmıştı. Bolvadin-Çay arası kalan bölümün yapımına başlandı. Ayrıca yol güzergahındaki demiryolu üzerine de 2. Köprünün yapımı yüklenici firma tarafından yapılmaktadır. Bu yolun devamı olarak Çay-Dinar arası yol proje ihalesi yapıldı.Yapımı bittikten sonra Antalya yolcuları en kısa güzergah olan ve ilçemizden geçen duble yolu tercih edeceklerdir. İl genel meclisi bütçesinden ödenek ayrılarak yapılması planlanan Bolvadin-Derekarabağ-Büyükkarabağ arasındaki yol, yolu kullanan vatandaşların istekleri doğrultusunda genişletilerek asfaltlanıyor”

Yeni okullar yapılıyor

Başkan Ömer Dayı, “Geçtiğimiz dönemlerde İl Genel Meclisi ve genel bütçeden ödenekleri ayrılarak ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda Atatürk İlköğretim Okulu, Gazi Ortaokulu, Yüzüncüyıl İlköğretim Okulu, Bolvadin Ortaokulu, Endüstri Meslek Lisesi, Yörükzade Ahmet Fevzi Kız İmam Hatip Lisesi, Karayokuş İlköğretim Okulu, Kurucaova İlköğretim Okulu, Dipevler İlköğretim Okulu yapılan eğitim yatırımlarına ilave olarak, 2.000.000 TL  maliyetli 12 derslik Dişli ortaokulu inşaatı tamamlanmak üzere, 1.000.000 Tl maliyetli 6 derslik Derekarabağ ilköğretim okulununda yapımına başlanıldı. Yapımlarında son aşamaya gelinen adliye sarayı ve yeni cezaevi inşaatı sağlanan ödenekler ile bu yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yer tespiti yapıldı
Yer tespiti yapıldı
Serteser’e yeni Basın Kartı
Serteser’e yeni Basın Kartı