Ağır Cezadan ağır ceza

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 2 bayan 12 kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Serkan Sevinç ile Kenan Fehmioğlu’na 4 ayrı suçtan 33 yıl 9 ay, Abdullah Fehmioğlu’da 10 yıl hapis cezası verdi. 9 sanık ise beraat etti

Ağır Cezadan ağır ceza
Ağır Cezadan ağır ceza Admin
Bu içerik 2336 kez okundu.

Haklarında Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma, Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, İhaleye Fesat Karıştırmak Tehdit, Şantaj Suçlamaları ile kamu davası açılan 12 kişinin yargılamalarına Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  Tutuklu sanıklar Serkan Sevinç ile Kenan Fehmioğlu duruşmaya kaldıkları cezaevinden SEGBİS ile katılırken, tutuksuz sanıklardan Şükrü T.ile diğer sanıkların avukatları duruşmaya katıldılar. Savunmalarını yapan tutuklu sanıklar Serkan Sevinç ve Kenan Fehmioğlu suçsuz olduklarını beraatlerini istediler. Cumhuriyet Savcısının mütalaası sonrasında avukatlar son savunmalarını yaparak müvekkilerininin suçsuz olduklarını beraatlerini istediler.

2 kişiye 33 yıl

 Mahkame heyeti hükmü açıklayarak yıllardır süren davayı karara bağladı. Buna göre tutuklu sanıklar Serkan Sevinç ile Kenan Fehmioğlu’na dört ayrı suçtan toplam 33 yıl 9 ay hapis cezası verirken diğer sanık Abdullah Fehmioğlu’na 10 yıl ceza verdi.  Davda yargılanan diğer sanıklar Şükrü T., Bahşi Y., Gökhan I., Habib K., İsa F., Menderes A., Hüseyin Ç., Nejla D. ve Leyla G.’yu ise üzerlerine atılı olan suçta delil yetersizliğinden dolayı beraatlarına karar verildi.

 

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Optisyen ve Gözlükçüler Günü kutlandı
Sistemi değiştireceğiz
Sistemi değiştireceğiz