Bir kez Afyon’a gittim

Tunceli'de hayvancılıkla uğraşan ailesine yardım eden 14 yaşındaki Yusuf Emre Baran, Liseler Geçiş Sınavında (LGS) sadece 5 yanlış yaparak önemli bir başarıya imza attı.

Bir kez Afyon’a gittim
Bir kez Afyon’a gittim Admin
Bu içerik 3483 kez okundu.

Çemişgezek ilçesi Sarıbalta köyü Ortaokulu’nda eğitim gören 14 yaşındaki Yusuf Emre Baran, eğitim öğretim döneminde hem okula gidip, hemde köydeki diğer arkadaşları gibi küçük baş hayvan yetiştiriciliğinde ailesine yardım etti. Okulda ve ev de fırsat buldukça da LGS'ye çalışan Baran, 90 sorunun 85'ini doğru yaparak önemli bir başarı da elde etti.

Çok yardımcı oldular

Öğretmenlerinin eğitim sürecinde kendisine çok yardımcı olduğunu anımsatan Baran, "Gece vakti herhangi bir saatte arayıp bizlerden ders çalışmamızı istediler. Hangi konularda eksiğimiz olduğunu söylediler ve bize çok yardımcı oldular. Ben bu başarıyı onlara borçluyum. Okul dışında da cevabını bulamadığımız sorular olunca öğretmenlerimize ulaşıyoruz ve yardım alıyoruz. Onlar da bizi hiç kırmıyorlar bize cevap veriyorlar. Sınavda 5 yanlış yaptım. Sınavda çıktıktan sonra yaptığım yanlışları anladım. Sınav heyecanıyla kaçırdığım sorulardı" diye konuştu.

Hiç tatile gitmedim

Okulun dışında özellikle yazları ailesine yardım ettiğine dikkat çeken Baran, yaşam şartlarımızın zorluğundan dolayı hiç tatile gitmediğini, sadece bir kez İçişleri Bakanlığı'nın projesi üzerinden kaymakamlık ve Valilik aracılığıyla Afyon’a geziye, bir kezde küçük yaşta iken ailesiyle İstanbul'a akraba ziyaretine gittiğini aktardı. Gönlünde her zaman Elazığ Fen Lisesi olduğunu ileride doktor yada mühendislik olmak istediğini dile getiren Baran, özellikle babasına hayvanları otlatma, sulama ve ağıla koymada her zaman yardımcı olduğunu kaydetti.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı