AKP’NİN DEVRİ BİTTİ

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında, “ Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi sonrasında ortaya çıkan sonuç AKP’nin devrinin bittiğini göstermektedir” dedi.

AKP’NİN DEVRİ BİTTİ
AKP’NİN DEVRİ BİTTİ Admin
Bu içerik 934 kez okundu.

“Yeni bir döneme hep birlikte giriyoruz. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek sözleri ile basın toplantısına başlayan İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, “23 Haziranda İstanbul da yenilenen Büyükşehir Belediyesi seçimleri Türkiye’de bir dönüm noktası olacak. Tarihte gördüğümüz gibi devirler vardır gelirler yaşanır ve biterler. AKP’nin de devri bu seçimlerde bitti. Bitişe sebep vatandaştan çok fedakârlık beklenmesi olmuştur. Terörü durdurmak için ayrılıkçı, bölücü guruplara tavizlerin verilmesi Açılım adı altında verilen tavizlerin bölge halkınca silahla kazanılmış hak zannedilmesi. Tarikat, cemaat, v.b guruplara verilen tavizler, ekonomide plansız yapılan işler, Eğitimin Millilikten uzaklaştırılıp sadece dini olmasına çalışılması. Hiç ihtiyaç yokken, Suriyelilerin ülkeye alınmaları, denetimsiz dolaşmaları. Bütün bunlar iktidarın İstanbul’da Ankara’da İzmir’de, Antalya’da, Mersin’de, Adana’da Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kaybetmesinin nedenidir”

 Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak

İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya konuşmasında iktidarı uyararak, “AKP Hükümeti bundan sonra yaptığı icraatlar a dikkat etmek zorundadır. Bu seçimler iktidar için sonun başlangıcıdır. Millet uyanmıştır. Hakkını aramasını bilmektedir. Bu keyfiliğe bu kibre bir dur demiştir. Eğer AKP mahalli seçim sonuçlarından bir ders çıkarmazsa önümüzdeki ilk seçimde millet AKP’nin defterini dürecektir.  Milliyetçiliğimize hakaretler edilmeyecek. Cemaat, vakıf, dernek v.b.guruplara dikkat edilecek.  Abdullah Öcalan denilen bebek katilinden medet umulmayacak. Eğitim almış görevini layığıyla yapan kamu görevlileri doktor. Öğretmenler ve diğer memurlar dövülüp aşağılanmayacak. Oy uğruna göz yumulan kanunsuz, disiplinsiz işlere, müsaade edilmeyecek. Millet tarafından uyarılan bu AKP hükümeti, gidişini düzeltmezse yüce Türk Milleti ilk seçimlerde gereğini yapacaktır” dedi.

ODAK HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı