Geleceği birlikte güzelleştirelim

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü nedeniyle basın açıklamasında bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, “Geleceğimizi birlikte güzelleştirelim. Bizler devlet olarak vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir toplumda yaşaması için çalışıyoruz”

Geleceği birlikte güzelleştirelim
Geleceği birlikte güzelleştirelim Admin
Bu içerik 364 kez okundu.

Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü nedeniyle açıklamada bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, “Uyuşturucuyla mücadele konusunda kamu kurumlarımız her zamankinden daha kararlı bir tutumla çalışmalarına devam etmektedir. Bir taraftan çok ciddi uyuşturucu ticareti yapılırken, diğer taraftan da önemli operasyonlarla uyuşturucu tacirlerine geçit verilmemektedir. İçişleri Bakanlığımız uyuşturucuyla mücadelenin topyekûn ve kararlıkla sürdürülebilmesi adına 81 ilde eş zamanlı toplantılar yapmaktadır. Bu toplantılar ilimizde de başkanlığımda dönem dönem yapılarak uyuşturucu ile mücadeleye sıkı bir şekilde devam edilmektedir. Bu mücadelede üzerimize düşen ne varsa hep birlikte yapmalıyız. Bilindiği gibi; Uyuşturucu bağımlılığı bir suç değil, bir sağlık sorunudur. Tüm uyuşturucu bağımlılarının tedaviye ücretsiz ve hızla ulaşması sosyal devlet anlayışının bir sorumluluğu olarak kabul edilmelidir”

Huzurlu toplum için

Vali Tutulmaz, “Geleceğimizi ve gençlerimizi bu zararlı alışkanlıktan uzak tutmak, sokaklarımızı bu zehirden ve zehir tacirlerinden korumak bizlerin elindedir. Bu sorunu görev bilinciyle ele almalı ve mücadelemizi de bu çerçevede sürdürmeliyiz. İlimiz uyuşturucuyla mücadele konusunda Jandarma, Emniyet ve ilgili diğer kamu kurumlarımız iyi bir çalışma disiplini ile kararlı tutum sergileyerek önemli çalışmalarla iyi sonuçlar elde ediyor. Bu konuda hazırladığımız 2018-2023 Afyonkarahisar Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarına belirlenen hedefler doğrultusunda görevler tanımlanmıştır. Her kurum kendisine atfedilen görevleri belirli bir takvim içerisinde yerine getirmektedir. Geleceğimizi birlikte güzelleştirelim. Bizler devlet olarak vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir toplumda yaşaması için çalışıyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor