Ücretsiz danışmanlık hizmeti

1 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) ilişkin sonuçlar açıklandı. Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji uzmanları LGS sonuçlarını değerlendirdi. Kolej Kurucusu Önder Artuk ücretsiz olarak LGS tercihi danışmanlık hizmeti verdiklerini ifade etti.

Ücretsiz danışmanlık hizmeti
Ücretsiz danışmanlık hizmeti Admin
Bu içerik 2485 kez okundu.

LGS sonuçlarına göre eğitim alanında komşu illerin çok gerisinde olduğumuzu ifade eden Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Eğitim Koordinatörü Ömer Mürsel Bilik: “Milyonlarca öğrencinin beklediği LGS sonuçları pazartesi’den itibaren açıklandı. İlimizde Dokuz Bin yüz bir (9101) öğrenci sınava girdi. Her testten yirmi sorunun sorulduğu sınavda Türkçe ortalama 9, matematik 2,64,Fen 6,96,inkılâp 5,8 Din Kültürü 5,83 İngilizcede 3,41 bu tabloya göre ilimiz ortalamanın altında. Bu sene soruların önceki yılara göre kolay olmasından dolayı yüzde onluk oranda bir puan artışı olacak. Bu da tercih edilen okulların puanlarında da yüzde onluk bir artış saylayacaktır” dedi.

Bol bol kitap okunmalı

Proje okullarına giremeyen öğrencilerin gelecek adına meslek liselerini tercih etmeleri konusunda da uyarıda bulunan Teknik Kolej Eğitim Koordinatörü Ömer Mürsel Bilik: “Eğitim ilimizde nüfus dengesine bağlı merkez nüfusunun az olması ilçe nüfusunun çok olması maalesef kırsal kesimde eğitime yeteri kadar önem verilmiyor. Kırsal kesim genellikle tarım ve hayvancılık alanı ile uğraştığından dolayı çocukları da bu alanlara yönlendiriyorlar. Çoçuklarımız ilkokuldan itibaren bol bol kitap okumalı. Kitap okumalılar ki sınavlarda okuduklarını anlayarak soru çözsünler. Afyonkarahisar olarak diğer ilere göre kitap okuma seviyesinin altında kaldık. LGS sınavı ile öğrenciler sadece proje okullarına gireceklerdir. İlimizde proje okullarının yanı sıra düz liseler ve Meslek liseleri de mevcuttur. Proje okullarına giremeyen öğrenciler meslek liselerini tercih etmelilerdir”

Doğru tercih yapmalılar

Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolej Kurucusu Önder Artuk’da Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nin Türkiye’deki en önemli proje okullarından bir tanesi olduğunu söyleyerek kaliteli Eğitimin adresi olduğunu ifade etti. Artuk: “Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Türkiye’deki proje okullardan bir tanesidir. LGS tercihlerinde bizde öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerimiz üniversite sınavında başarılı olmak istiyorlarsa, liseden bir meslek sahibi olarak iş yeri açma belgesi kazanarak mezun olmak istiyorlarsa Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolejine bekliyoruz. LGS Sonrası Öğrencilerimizin doğru tercih yapmaları çok önemlidir. Konusunda uzman kişilerden destek almalılardır. Bizde Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji olarak uzman kadromuzla Yeşilyol’da bulunan büromuzda ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti vermekteyiz.”dedi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
10. yıl kutlaması
10. yıl kutlaması
Beyfendiyi inceledi
Beyfendiyi inceledi