İstanbul’u mesken tuttular

23 Haziran Pazar günü yenilen İstanbul BüyükŞehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde AK Parti, CHP, MHP ve İyi Parti’nin milletvekilleri, belediye başkanları, il başkanları, partililer geçtiğimiz ay İstanbul’u mesken tuttular.

İstanbul’u mesken tuttular
İstanbul’u mesken tuttular Admin
Bu içerik 871 kez okundu.

Yaklaşık ir aydan fazla süredir İstanbul ilinde seçim çalışmalarına katılan dört siyasi partiye mensup milletvekilleri, belediye başkanları, il ve ilçe başkanları seçim sonrasında memleketlerine döndüler. Pazar günü yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi nedeniyle Türkiye’nin hemen hemene her ilinden binlerce kişi siyasi partilerin organize ettikleri araçlarla oylarını kullanmak için İstanbul’a taşınırken, başta İstanbul’da yaşayan hemşehrilerinden adaylarına oy istemek ve İstanbul’da yaşayan vatandaşlardan partilerine destek istemek için seçim bir aydan fazla süredir seçim çalışmalarını milletvekilleri, belediye başkanlarını, il ve ilçe başkanlıklarını seferber eden siyasi partiler İstanbul’da hemşehri buluşmları gerçekleştirirken, İstanbulluların seçime katılma oranı artırdılar.

SİYASİLER İLÇELERE DAĞILDI

 İstanbul’lular kendilerini 5 yıl boyunca yönetecek olan Belediye Başkanını belirlemek için 23 Haziran 2019 Pazar günü sandıklara giderek oylarını kullandılar. Seçim sandıklarına sahip çıkma adına siyasi partiler başta seçilmiş milletvekilleri, belediye başkanları olmak üzere diğer illerde bulunan teşkilatlarının başkanlarını İstanbul’a çağırdılar. Bu bağlamda seçim günü AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili eski Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Ümraniye ilçesinde, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya Kartal ilçesinde, CHP Milletvekili Burcu Köksal Gaziosmanpaşa’da, İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya Afyonluların yoğun yaşadığı Kartal ilçesinde, İyi Genel İdare Kurul üyesi ve İGM üyesi ve Alper Yağcı’da Şile İlçesinde partisi adına çalıştılar. Seçim sonrasında CHP ve İYİ Partinin oluşturduğu Millet İttifakı sevinirken, AK ve MHP’den oluşan  Cumhur İttifakı üzüldü.

ODAK ÖZEL HABER/AHMET SARLIK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kazaların önüne geçilecek
Kazaların önüne geçilecek
Sonuçlar temiz çıktı
Sonuçlar temiz çıktı