25 yıllık mağduriyet son buldu

Büyükkalecik Belediye Başkanı Abdullah Çelik, beldede 25 yıldır süre gelen vatandaşların topu mağduriyetlerine son verdi.

25 yıllık mağduriyet son buldu
25 yıllık mağduriyet son buldu Admin
Bu içerik 1909 kez okundu.

Göreve geldiği gündün itibaren vatandaşlara en önemli vaadlerinden biri olan topu sorununu çözen Büyükkalecik Belediye Başkanı Abdullah Çelik, vatandaşlarla bir toplantı gerçekleştirerek, belediyeye devrolan 30 olan milli emlak parsellerinin nasıl topulaştırılıp vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceği konusunda bilgiler verdi.

Tapular alındı

Çelik açıklamasında; “Milli Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş ile tapu müdürlüğünde attığımız imzalar ile tapular Belediye Başkanlığımıza devredilmiştir. Önceki dönemlerde satılan fakat tapuları verilmeyen veya verilemeyen Milli Emlak parselleri tapuları sahiplerine veriliyor. Vatandaşlarımız; Belediye Başkanlığımıza devredilen 30 adet Milli Emlak parsellerinin tapularını nasıl alabilecekleri konusunda bilgilendirildi. 25 yılık mağduriyet son buldu.Mağdur vatandaşlarımız artık tapularına kavuşacak”dedi. Çelik; “Belediye Personelimiz Hasan Kalay ve Burak Kamer Kuzu'nun çalışmaları, bizlerin girişimleri, Milli Emlak Müdür Vekili Mustafa Akıllıbaş ve Milli Emlak Personeli Yalçın Karaş'ın çalışmaları vesilesi ile yaklaşık 25 yıllık problem çözüme kavuşmuş oldu” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı