El bebek gül bebek oldular

Teröristbaşı Öcalan’ın İstanbul seçiminde HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubuna ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir programda bölücübaşı ile ilgili açıklamalarına Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesinden tepki geldi.

El bebek gül bebek oldular
El bebek gül bebek oldular Admin
Bu içerik 445 kez okundu.

Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri adına açıklamada bulunan Başkan İsmail Kumartaşlı, PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’ın dün kamuoyu ile paylaşılan HDP’ye tarafsızlık çağrısı yaptığı mektubuna sert tepki gösterirken, Erdoğan’a da, “Seçimi kazanırsan Öcalan’a karşılığında ne vereceksin?” diye sordu. Öcalan’ın mesajları geldikçe kahrolduklarını ve zaten dinmeyen acılarının yenilendiğini belirten Kumartaşlı, “Çözüm sürecinde de Öcalan’ın mektupları okunuyordu. Öcalan’ın mektubuyla Habur’da teröristleri karşılatan iktidar, şimdi kendi seçim başarısı için Öcalan’ın mektuplarını okutturuyor. Ben anlamıyorum. Türkiye’ye ihanet eden bir terörist başının eteğinden tutulur mu?” dedi.

Karşılığında ne vereceksiniz?

Kumartaşlı sözlerini şöyle sürdürdü; “İstanbul’da belediyenin geliri olduğu gibi tarikatlara, vakıflara, yandaş olan kim varsa ona akıyor. Türkiye bitti, fabrikalar bitti. İş yerleri kapandı. İşsizler almış başını gidiyor. Eğitim bitirilmiş. İçişleri görevini yapmıyor. Hukuk görevini yapmıyor. Bu kadar sorun varken iktidar İstanbul seçimi ile uğraşıyor. Bunun için de bölücü başından bile medet umuyorlar. Benim çocuğumun katiline seçim için beyanat verdiriyorsun. İstanbul'u kazanırsan, karşılığında ne vereceksin? Çocuklarımızın katilini af mı edeceksin? Ev hapsine mi çıkaracaksın? Ahirette bunun hesabını nasıl vereceksin? Ben çocuğumu yoksullukla büyüttüm. Sen benim çocuğumun katilini nasıl el üstünde tutarsın? Öcalan için yaptıklarınızı, şehit aileleri, gaziler için ne yaptın?”

Öcalan’ın avukatlığını yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teröristbaşı Öcalan ile ilgili ifadelerine de tepki gösteren Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, “Erdoğan Öcalan’ın avukatlığını yaptı. Zaten Arınç Öcalan’a ‘sayın’ demeyi, Öcalan posteri taşımayı suç olmaktan çıkardıklarını söylemişti. Halen daha da yasak değil. Bebek katili Öcalan ile, yeniden el bebek gül bebek oldular. Türkiye’nin o kadar evladı gitti. Çocuklar yetim kaldı, analar çocuksuz kaldı. Feryatlar edildi. Dünyamız zindan oldu. Peki neden vatan uğruna şehit olan çocuklarımızın hatırasına böyle yapıyorsun. Şehitlerin hakkını nerede vereceksin? Öcalan Erdoğan’ın şahsına karşı bir suç işlemedi. Vatana millete karşı bir suç işledi. Sen şimdi ona karşı şahsi bir muamelede nasıl bulunuyorsun? “

İş tutanları affetmiyoruz

Kumartaşlı; “Hangi şehit ailesinin kapını çaldın, hatrını sordun? Öcalan’ın düşündüğün kadar hangi gaziyi, şehit ailesini düşündün? Neredeyse eskiden dediği gibi Öcalan’a ‘sayın’ diyecek düzeye gelmiş. Biz şehit aileleri olarak, bizim çocuklarımızın katili ile iş tutanları affetmiyoruz. Öcalan canisi ile iş tutmak, onu affetmek, şehitlere saygısızlık ve devlete ihanettir. Şehit analarının yüreğini hançerlemektir. Teröristleri Habur’da alkışlattığın gibi yarın bir gün de Öcalan’ı mı çıkaracaksınız?” diye sordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Drone ile denetim
Drone ile denetim
Polise kürekle saldırdı
Polise kürekle saldırdı