Sorunları ilettiler

TÜMMER Başkanı İbrahim Alimoğlu ile Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Dernek Başkanı Muharrem Çakmak Ankara’ya çıkarma yaptı. Afyon heyeti mermer sektörünün sıkıntılarını gündeme taşıdı

Sorunları ilettiler
Sorunları ilettiler Admin
Bu içerik 3793 kez okundu.

Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu, Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Dernek Başkanı Muharrem Çakmak ile yönetim kurulu üyeleri başkent Ankara’da bir dizi incelemelerde bulundular. Ziyaret hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Muharrem Çakmak, “Mermer sektörümüzün faaliyetlerini yavaşlatan ruhsatların çıkması, Temdit, Rödövans sözleşmelerinin yavaş ve geç sonuçlanması başta olmak üzere ruhsatların gerekli izinlerinin işletme izni, GSM, ÇED, Orman ve Mera izinlerinin çok geç sonuçlanması gibi sorunların çözümü için bazı ziyaretlerde bulunduk” dedi.

Yardımcı olacaklar

Dernek Başkanı Muharrem Çakmak, “Bu gibi sorunlar nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde İdari İşler Başkanı Mehmet Kıratlı Beyi makamında ziyaret ederek sorunların çözümü için destek istedik. Metin Kıratlı Bey ise bu sorunlardan haberdar olduğunu belirterek çözümü konusunda bizlere yardımcı olacaklarını dile getirdi. Emeği geçenlere İdari İşler Başkanımız Mehmet Kıratlı’ya, AK Parti İlimiz Milletvekili Ali Özkaya’ya teşekkür ediyoruz” dedi. Heyet bu ziyaretin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı ilimiz eski Milletvekili Ahmet Koca’yı ziyaret etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Çad’daki vatandaşlarımız yurda döndü
Maske dağıtımı sürüyor
Maske dağıtımı sürüyor