AKSAM’dan iki muhteşem konser

Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM) Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Koroları 2018-2019 çalışmalarını iki muhteşem konser ile tamamladı. Afyonkarahisar protokolünün de katıldığı konserler yoğun yağmura rağmen sanatseverlerin teveccühleri ile gerçekleştirildi.

AKSAM’dan iki muhteşem konser
AKSAM’dan iki muhteşem konser Admin
Bu içerik 1765 kez okundu.

16 Nisan 2019 Pazar günü Türk Sanat Müziği Topluluğu, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Zekâi Tunca’nın konuk sanatçı olarak katıldığı konser ile sanatseverlerin karşısına çıktı. “Ömürlük Şarkılar & Şarkılarda Ömür” temasının işlendiği konserin ikinci bölümünde Zekâi Tunca kendi eserlerinden oluşan muhteşem bir repertuar ile Afyonkarahisarlı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Eke kardeşler söyledi

19 Nisan 2019 Çarşamba akşamı bu kez AKSAM Türk Halk Müziği İcra Topluluğu “Karacaoğlan Türküleri” temasıyla sanatseverlerle buluştu. Halk müziği kültürümüzün önemli değerlerinden olan Karacaoğlan’a ait eserlerin seslendirildiği konsere AKSAM Halk Oyunları Topluluğunun gösterileri de renk kattı. T.C. Kültür Bakanlığı sanatçılarından Müslüm & Mustafa EKE kardeşlerin konuk edildiği konserin ikinci bölümünde Türk Halk Müziğinin birbirinden eşsiz eserleri davetlilerin katılımıyla hep bir ağızdan seslendirildi.

Kültür sanat derneği

Konserlerden önce konuşan AKSAM Genel Koordinatörü Öğr. Gör. Yunus Emre Uğur, Afyonkarahisar’ın en önemli kültür sanat derneği olan AKSAM’ın çalışmaları hakkında sanatseverleri bilgilendirdi. Yaz tatilinde de alanında uzman eğitmen kadrosu ile piyano, gitar, yan flüt, bağlama, ud, keman, ney gibi enstrümanların yanı sıra, rölyef, yağlıboya resim, zumba, konservatuvar ve güzel sanatlar liselerine hazırlık kursları gibi kursların devam edeceğini belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağımlılıkla mücadeleye devam
Bağ evlerine dadandılar
Bağ evlerine dadandılar